Kaspersky Lab nagradza młode talenty
Kaspersky Lab informuje o wyłonieniu zwycięzców globalnego projektu edukacyjnego ‘CyberSecurity for the Next Generation 2013’.
2013-07-05, 18:08

W finale, na Uniwersytecie Londyńskim Royal Holloway, nagrody otrzymali: Firman Azhari z Instytutu Technologii w Bandung, Indonezja (pierwsze miejsce); Dusan Repel z Uniwersytetu w Plymouth, Wielka Brytania (drugie miejsce) oraz Iwan Gulenko z Uniwersytetu technicznego w Monachium, Niemcy (trzecie miejsce).

Zwycięskie trio zostało wyłonione spośród 14 finalistów z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji, Europy oraz Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw, którzy wzięli udział w wielkim finale odbywającym się w dniach 24-27 czerwca 2013 r. na Uniwersytecie Londyńskim Royal Holloway, gdzie artykuły studentów zostały ocenione przez komitet programowy składający się z ekspertów z Kaspersky Lab, profesorów specjalizujących się w bezpieczeństwie IT oraz osób decyzyjnych z branży IT. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody.

Zwycięzca CSNG 2013, student z Indonezji, Firman Azhari, zrobił wrażenie na jury swoim projektem “Wykrywanie luk w zabezpieczeniach indonezyjskich aplikacji NFC”, który skupiał się na ochronie płatności internetowych oraz danych dotyczących tożsamości użytkowników. Firman przeanalizował poziomy ochrony kart NFC i zaproponował rozwiązanie problemów z ochroną – od wykrywania do prewencji – przy użyciu aplikacji mobilnych zwanych „NFC Inspector” i małych urządzeń przenośnych do analizy systemów NFC zwanych „AZlyzer”.

Projekt CyberSecurity for the Next Generation świadczy o zaangażowaniu Kaspersky Lab w edukację utalentowanych młodych ludzi z całego świata, którzy wiążą swoją karierę z bezpieczeństwem IT. Konferencje CSNG odbywają się na głównych uniwersytetach na całym świecie i obejmują konkursy, sesje naukowe, wykłady znanych ekspertów oraz spotkania integracyjne.

„Jestem bardzo zadowolony z tej nagrody! Ciężko pracowałem nad moim projektem i cieszę się, że komisja oceniła go wysoko. Ta konferencja to naprawdę wielka szansa i teraz jestem jeszcze bardziej zdeterminowany do kontynuowania studiów i związania swojej przyszłość z dziedziną bezpieczeństwa IT!” – skomentował Firman Azhari, zwycięzca CSNG 2013, student Instytutu Technologii w Bandung, Indonezja.

“Cyberzagrożenia pojawiają się w zastraszającym tempie i niestety nie zanosi się, by doszło do spowolnienia aktywności cyberprzestępców. Dlatego konieczne jest zapewnienie młodszemu pokoleniu wysokiej jakości wykształcenia z dziedziny IT. Chcielibyśmy, aby każdy młody specjalista w każdej dziedzinie zrozumiał powagę bezpieczeństwa IT. Jednocześnie pragniemy, aby młodzi specjaliści ds. IT zrozumieli sytuację, jaka ma miejsce w cyberświecie, i zostali przeszkoleni do walki ze wszystkimi zagrożeniami. Inicjatywy, takie jak CyberSecurity for the Next Generation, pomagają w osiągnięciu tego celu” – powiedział Vieniamin Ginodman, dyrektor programów edukacyjnych, Kaspersky Lab.

Informacje o Uniwersytecie Londyńskim Royal Holloway

Royal Holloway jest jednym z czołowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, który może się poszczycić wybitną historią badań i innowacyjnego nauczania z międzynarodowym podejściem. Information Security Group w Royal Holloway jest jednym z pierwszych akademickich centrów przodujących w badaniach nad bezpieczeństwem sieciowym w Wielkiej Brytanii. ISG jest wyróżniającą się na świecie interdyscyplinarną grupą badawczą zajmującą się analizą i edukacją w zakresie bezpieczeństwa informacji i jest jedną z największych akademickich grup ds. bezpieczeństwa informacji na świecie. Ostatnio ISG otrzymał zezwolenie na prowadzenie studiów doktoranckich w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, dzięki czemu Royal Holloway jest rozpoznawany jako brytyjskie akademickie centrum przodujące w badaniach nad bezpieczeństwem.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.