Wakacyjna kropla życia
W najbliższy poniedziałek, 27 lipca przy głównym wejściu do Portu Łódź, pojawi się mobilny punkt poboru krwi. Chętni będą mogli zbadać się oraz oddać krew, która zasili Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Łodzi. Akcja „Wakacyjna kropla życia” będzie się odbywać cyklicznie, w każdy poniedziałek do końca sierpnia.
2015-07-23, 10:10

W Polsce co roku wykonuje się ok. 1,7 mln transfuzji krwi ratujących zdrowie i życie ludzkie. Według danych Narodowego Centrum Krwi, w ubiegłym roku krew oddało prawie 600 tys. honorowych dawców. Wakacje to zawsze okres zwiększonego zapotrzebowania na krew. Jest to spowodowane większą w tym czasie liczbą wypadków oraz tym, że na urlopy udają się także krwiodawcy. W Porcie Łódź najbliższa akcja oddawania krwi odbędzie się 27 lipca i będzie kontynuowana w każdy wakacyjny poniedziałek do 31 sierpnia w godzinach 14.00 – 17.00.

Dawcą krwi może zostać osoba zdrowa w wieku od 18 do 65 lat, która przedstawi dowód osobisty oraz wypełni formularz dotyczący aktualnego stanu zdrowia. Po rejestracji pobierana jest niewielka próbka krwi i wykonywana jest morfologia. Po badaniu lekarskim, jeśli jesteśmy zdrowi i nie ma żadnych przeciwwskazań, możemy zostać honorowym krwiodawcą oddając jednorazowo maksymalnie 450 ml krwi.

Każdy, kto udzieli bezinteresownej pomocy innym, dzieląc się tym jednym z najbardziej pożądanych „leków”, jakimi dysponuje medycyna, otrzyma słodki poczęstunek w postaci ośmiu czekolad, batonika oraz napoju energetycznego. Dla wszystkich krwiodawców między 18 a 25 rokiem życia, którzy przynajmniej dwukrotnie oddali krew, zorganizowany został także konkurs - loteria, w której, wygrać można skuter marki Huragan Taotao.

Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie Organizatora. 

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy