Kolorowe jasie dla małych pacjentów. Przekazanie jaśków uszytych podczas akcji w Poznań City Center
Ponad 100 jaśków ubarwi sny małych pacjentów z oddziału gastroenterologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM. Kolorowe poszewki, które trafiły do hospitalizowanych maluchów uszyto podczas kwietniowej akcji „Uszyj Jasia” w Poznań City Center.
2015-05-22, 16:29

8 maszyn do szycia, 8 godzin pracy, blisko 120 mb materiału i kilkadziesiąt rąk do pracy to opis akcji „Uszyj Jasia” w pigułce. Wtedy też mieszkańcy miasta, przyjezdni, pracownicy PCC, a także „nietypowi” goście jak np. Lord Vader pomagali szyć jaśki. Podczas kwietniowej soboty uszyto 103 poszewki dla małych pacjentów. Wszystkie zostały przekazane przez dyrekcję Poznań City Center oddziałowi gastroenterologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM. Jasie ubarwią szpitalne sale, umilając małym pacjentom trudny czas spędzony w szpitalu.

Jesteśmy dumni, że wspólnymi siłami udało się nam zrealizować założony cel. Chcemy podziękować pomysłodawczyni akcji „Uszyj Jasia” - Natalii Bielawskiej, za to że mogliśmy wspólnie zorganizować pierwszą tego typu akcję w Poznaniu. Mamy nadzieję, że kolorowe poszewki tworząc miłą atmosferę, pomogą w leczeniu małych pacjentów - komentuje Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum.

Poznańska akcja „Uszyj Jasia” została zorganizowana przez Poznań City Center w ramach realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej istotnym elementem jest aktywny udział w działaniach skierowanych do mieszkańców miasta. Włączanie się w tego typu działania udowadnia, że nie tylko lokalizacja (centrum Poznania), przyczynia się do tego, że Poznań City Center jeszcze bardziej staje się miejscem rodzinnych spotkań poznaniaków.

„Uszyj jasia” w Poznań City Center zgromadziła przy wspólnym szyciu kilkadziesiąt osób: dorosłych, dzieci, pasjonatów i amatorów szycia. Poprzez wspólną zabawę pełną zaangażowania postawały 103 jaśki, które ułatwią maluchom trudny czas spędzony w szpitalu.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy