APS SA z tarczą po 2013 r.
Jeszcze wyższe obroty, ważne kontrakty, utworzenie konsorcjum energetycznego, a do tego 20. urodziny  – spółka Automatyka Pomiary Sterowanie  SA podsumowała rok 2013.
2014-04-23, 10:05

Notowana na NewConnect APS SA wypracowała w ubiegłym roku ponad 22,6 mln zł przychodu, tj. o 5 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012 r.

Wysoki, choć nieco niższy w porównaniu z ubiegłym rokiem był też zysk netto - w 2013 r. APS SA zarobiła na czysto ponad 1,3 mln zł.

- Wyniki za 2013 rok potwierdzają awizowane w raportach kwartalnych zmagania z sezonowością – tłumaczy Bogusław Łącki, prezes APS SA. -   Pomimo pozyskania i wykonania kontraktów, większych o ponad 5 proc. od ubiegłorocznych, koszty ich wykonania skumulowane na drugie półrocze nie pozwoliły na osiągnięcie ostatecznego wyniku lepszego niż w bardzo dobrym  2012 r. Tym nie mniej – uzyskane wyniki oceniam bardzo pozytywnie, doceniając jednocześnie ogromny wkład pracy wszystkich pracowników naszej spółki, podwykonawców i dostawców. Na tle otoczenia gospodarczego nasze rezultaty dobrze rokują na przyszłość.

Tym bardziej, że ubiegły rok był dla branży i APS rokiem trudnym- konkurencja, walka cenowa, trudna sytuacja polityczna w Europie, w połączeniu z nienajlepszą kondycją gospodarczą kraju po raz kolejny motywowały całą załogę spółki do zwiększenia efektywności pracy, by utrzymać wynik na poziomie ubiegłych lat.

- Branża automatyki przemysłowej podąża niezmiennie w kierunku projektowania i wykonywania innowacyjnych, jeszcze bardziej efektywnych rozwiązań. Jestem dumny, że APS S.A. może takie rozwiązania proponować swoim klientom- podsumowuje prezes Łącki.

Jednym z ważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń był  dla APS jubileusz 20-lecia istnienia, który stał się okazją nie tylko do świętowania, ale także do spojrzenia w przeszłość.

- Przez moment pozwoliliśmy sobie i naszym pracownikom, partnerom oraz klientom na odrobinę retrospekcji, podsumowując w Operze Podlaskiej 20 lecie osiągnięć APS S.A. na rynku automatyki przemysłowej – wspomina prezes Łącki. – A po chwili świątecznej euforii nastąpił czas kończenia kontraktów – zarówno tych, określanych w raportach jako istotne, jak i tych mniejszych, ale również ważnych, bo rzutujących na dalszą dobrą współpracę z klientami.

W czwartym kwartale 2013 roku APS zakończyła m.in. realizację umowy dla PGNiG TERMIKA S.A, a także inny ważny kontrakt - na dostawę elementów dla AGP METRO POLSKA. Wraz z białostocka firmą Remex, spółka rozpoczęła też realizację umowy z Wodociągami Białostockimi.

Inny ważny moment w ubiegłorocznej historii APS SA to powstanie energetycznego konsorcjum, utworzonego przez sześć białostockich firm: APS SA, Elrem, Energoinwest JK,  Ferrox, Nawec i  Remex, wywodzących się z Elektrociepłowni Białystok SA. Celem konsorcjum jest podejmowanie wspólnych działań świadczenia kompleksowych robót z zakresu automatyki przemysłowej, elektryki, prac instalatorsko-remontowych, budowlanych, energii odnawialnej i nadzoru inwestorskiego. To właśnie z powstaniem konsorcjum wiążą się przyszłe plany APS SA.

- Marzę o pozyskaniu dużych kontraktów, wykorzystujących potencjał projektowy i wykonawczy nasz oraz firm skupionych w konsorcjum energetycznym- mówi Bogusław Łącki. -  Myślę, że przyszła pora na efektywne wykorzystanie naszego doświadczenia i możliwości. Ten optymizm musi jednak znaleźć potwierdzenie w doskonale zrealizowanych kontraktach, bo to utwierdzi klientów o powstaniu poważnego gracza gospodarczego w energetyce.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.