Premiera polskiego systemu klasy BPM w Izraelu
Wiodący polski system do zarządzania procesami biznesowymi i obiegami dokumentów - WEBCON Business Process Management - dostępny będzie na rynku izraelskim. To wynik międzynarodowej strategii WEBCON i nawiązania relacji partnerskich z firmą servIT.
2014-03-03, 18:53

WEBCON jest kolejną polską firmą, która udowadnia, że narzędzia informatyczne tworzone i rozwijane w naszym kraju mogą śmiało konkurować z produktami dobrze zadomowionymi na światowych rynkach. Współpraca z izraelskim partnerem jest świadomym krokiem w kierunku wzmocnienia obecności WEBCON BPS poza granicami kraju.

- Rok 2013 był dla WEBCON kolejnym kamieniem milowym w historii rozwoju firmy. Dzięki rozwinięciu współpracy z Grupą TAURON oraz Gdańskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, a także nawiązaniu szerokiej współpracy z ENERGĄ udało nam się umocnić pozycję lidera w branży energetycznej. Na inwestycje w nasz system zdecydowały się również inne wiodące polskie i międzynarodowe firmy, jak np. PKP SA, SYNEXUS Polska czy Roedl & Partner. Zdecydowanego przyspieszenia nabrał rozwój kanału partnerskiego. W związku z sukcesem postanowiliśmy zintensyfikować działalność zagraniczną, w celu pozyskania partnerów nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Wynikiem tej strategii jest współpraca z firmami servIT z Izraela oraz Kompas Xnet ze Słowenii – wyjaśnia Radosław Putek, prezes WEBCON.

Oficjalna premiera obyła się 23 stycznia przy udziale przedstawicieli firmy Microsoft oraz zaproszonych gości. Publiczność miała okazję poznać zarówno warstwę biznesową jak i technologiczną polskiego systemu. Zwieńczeniem spotkania była prezentacja na żywo, pokazująca jak szybko i łatwo optymalizuje się procesy biznesowe za pomocą WEBCON Business Process Suite.

- WEBCON BPS jest nowością na naszym rynku. Oferowane przez system możliwości, jego architektura i kompleksowość, a przede wszystkim szybkość z jaką pozwala tworzyć skomplikowane aplikacje biznesowe zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez naszych klientów. Mamy nadzieję na długą i owocną współpracę – mówi Sion Retzkin, Project Manager w ServIT.

Uruchomienie sprzedaży na rynku izraelskim jest częścią strategii międzynarodowej WEBCON.W ramach jej realizacji już w marcu, WEBCON obecny będzie w roli Srebrnego Sponsora na SharePoint Conference 2014 w Las Vegas – największej konferencji poświęconej SharePoint-owi na świecie, organizowanej przez Microsoft. Niedługo później, w maju, tym razem jako Platynowy Sponsor, pojawimy się również na European SharePoint Conference 2014 - największym wydarzeniu tego typu w Europie.

WEBCON jest rdzennie polską firmą, która od 2006 roku tworzy oprogramowanie klasy Business Process Management (BPM) dla platformy Microsoft SharePoint. Autorski system WEBCON Business Process Suite wyróżnia się na rynku prezentując innowacyjną koncepcję technologiczną i biznesową. Jego rozbudowane możliwości, wysoka wydajność, skalowalność i elastyczność oraz wiedza i doświadczenie konsultantów firmy sprawiły, że rdzennie polski produkt wygrywa w największych krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Z WEBCON BPS korzystają firmy tj. Grupa TAURON (największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce), LPP S.A. (jeden z największych producentów odzieży w Europie Centralnej i Wschodniej) czy Haddad Brands (firma z siedzibą w Nowym Jorku, odpowiedzialna za marki tj. Nike, Air Jordan, Coverse i Levi’s w segmencie do lat 16).

ServIT jest spółką Unitask Group, zajmująca się implementacją rozwiązań informatycznych przeznaczonych do pracy grupowej, obsługi procesów finansowo-księgowych oraz analityki biznesowej. Firma jest certyfikowanym partnerem Microsoftu, a w jej ofercie znajdują się wdrożenia systemów tj. Microsoft SharePoint, Microsoft Dynamics AX i Microsoft Dynamics CRM. Dzięki doświadczeniu i innowacyjności, servIT jest jedną z wiodących firm w tej branży na rynku izraelskim.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy