Nowe tendencje w księgowości – odczytywanie papierowych faktur i elektroniczne archiwum dokumentów
Nieustające zmiany wpisane są w zawód księgowego. Dotyczą nie tylko przepisów, ale i oprogramowania na którym pracuje. Kiedyś powstanie programów księgowych teraz możliwość odczytywania faktur i tworzenia elektronicznego archiwum z dokumentami wyznaczają kierunek rozwoju w branży księgowej.
2014-02-27, 18:16

Co nowego na rynku usług księgowych?

Księgowi wiedzą, że chcąc być na bieżąco muszą śledzić nowości w branży. W prasie tematycznej i portalach internetowych nie brakuje o nich informacji. Coraz rzadziej pytanie dotyczy tego, który program księgowy wybrać, częściej chodzi o inne aplikacje, które mogą wpierać księgowych w ich pracy. Już nie chodzi tylko o to, aby zaksięgować dokumenty, przedsiębiorcy są znacznie bardziej wymagający. Chcą dostępu do oddawanych dokumentów czy danych księgowych on-line, tak aby zawsze móc być na bieżąco.

Technologia w służbie księgowym – nowe możliwości w pracy zawodowej

Informatyka się rozwija, więc dlaczego tego nie wykorzystać? Rozwój techniki ma odzwierciedlenie w tym, jakie możliwości pojawiają się w księgowości. - Jeszcze 10-15 lat temu nikomu nie śniło się, że będzie możliwe odczytywanie skanów papierowych faktur – mówi Krzysztof Wojtas z firmy BrainSHARE IT Sp. z o. o., producenta oprogramowania SaldeoSMART. - Zmieniły się wykorzystywane w informatyce technologie i teraz powoli staje się to codziennością – dodaje.

Odczytywanie skanów papierowych faktur jest jednym z głównych trendów pojawiających się na runku usług księgowych. Jest to rozwiązanie, które daje wiele możliwości: redukuje ilość powtarzalnej pracy i znacząco przyspiesza wprowadzanie faktur. Aplikacja do odczytywania papierowych faktur to spełnienie marzeń wielu księgowych, którzy z radością wykorzystują ją dziś w swojej pracy.

Jak nowości w branży wpływają na rynek

Nowe technologie a co za tym idzie programy przeznaczone dla księgowych wpływają także na przedsiębiorców. Biura rachunkowe czy kancelarie podatkowe, które wykorzystują w swojej pracy nowości mają o wiele bardziej atrakcyjna ofertę dla klientów. W dobie nieustającej walki o nowych klientów to bardzo ważne.

Jedną z głównych korzyści, jaką dają nowoczesne oprogramowania dla księgowości jest udostępnianie klientom elektronicznego archiwum z ich dokumentami księgowymi. - Z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie tego typu funkcjonalnością. Księgowi o nią pytają, ponieważ coraz większa część ich klientów jest zainteresowana taką usługą – wyjaśnia Krzysztof Wojtas.

Droga z duchem czasu, drogą do sukcesu

Ci, którzy na bieżąco śledzą branżowe nowości i je wdrażają mogą liczyć na sukces. Rozwój gwarantuje bowiem lepsza pozycję konkurencyjną na rynku i szanse na zdobycie nowych klientów. Firmy, które od swojego księgowego oczekują czegoś więcej, niż tylko standardowej obsługi, poszukują właśnie takich biur czy kancelarii, które mogą pochwalić się innowacyjnym oprogramowaniem i szeroką ofertą. Inwestycja w dodatkowe oprogramowanie jest kluczem do sukcesu.

[Barbara Marcisz, BrainSHARE IT Sp. z o. o. - materiały prasowe]

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.