Belgia biznesowo
Od dawna wiadomo, że Belgia to niezastąpiony partner handlowy Polski, dlatego też podczas tegorocznych Dni Belgijskich przedsiębiorcy z obu krajów będą mieli wiele okazji do wymiany doświadczeń. Jednym z ważniejszych wydarzeń dedykowanych dla sektora biznesowego jest CEO Forum. To właśnie wtedy członkowie kadry zarządzającej największych firm belgijskich, których na polskim rynku jest już ok. 500, a także dyrektorzy polskich przedsiębiorstw będą mieli okazję spotkać się z Ministrem Skarbu Państwa - Panem Włodzimierzem Karpińskim. W Warszawie odbędą się również Targi Infrastruktura, które zostaną poświęcone budowie dróg, mostów, infrastrukturze kolejowej oraz obiektom użyteczności publicznej. W trakcie dwudniowego spotkania, uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnorodnych seminariach i konferencjach. „Zeszłoroczne Targi przyciągnęły ponad 100 wystawców oraz 3000 zwiedzających, to doskonały argument za tym, żeby pojawić się na nich w tym roku. Na stoisku Belgijskiej Izby Gospodarczej nasze firmy członkowskie oraz przedsiębiorstwa z nami współpracujące mają możliwość zorganizowania spotkań z innymi wystawcami.”- komentuje Małgorzata Napierała-Vincent General Manager Belgijskiej Izby Gospodarczej. Uzupełnieniem wydarzeń biznesowych będzie konferencja Sharing experiences on logistics, czyli okazja do nawiązywania kontaktów biznesowych między przedsiębiorcami z sektora logistyki i transportu. Dzięki tego typu spotkaniom biznesmeni z obu krajów mają możliwość ciągłego rozwoju ich międzynarodowej współpracy. Patronem spotkania jest Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Molekularna kuchnia Belgii
Wędzenie molekularne, molekularne makarony, czy obiad z ciekłego azotu? Brzmi intrygująco? To tylko niektóre atrakcje, organizowane podczas Belgijskiego tygodnia kulinarnego odbywającego się w Poznaniu. Spotkanie to będzie doskonałą okazją do poznania Jeana Bosa, wirtuoza kuchni molekularnej, byłego kucharza belgijskiej rodziny królewskiej, twórcy Akademii Kuchni Molekularnej w Polsce. Dni Belgijskie to również spotkania entuzjastów owoców morza, czyli wieczory Małże i frytki organizowane w Warszawie. Gościem specjalnym wieczorów będzie belgijski kucharz Kristof Delaure, specjalizujący się w przygotowaniu tego typu dań. Współpracując z polskim szefem kuchni stworzy niesamowite dania, które zachwycą najbardziej wymagające kubki smakowe. Organizatorzy zadbali również o amatorów dobrych trunków. To dla nich przygotowali Degustację belgijskich piw, organizowaną w Warszawie. Od wieków to właśnie Belgia słynie z setek ich odmian. Podczas tego wydarzenia będzie można odkryć lub pogłębić swoją wiedzę na temat złocistego trunku. Znawcy tematu piw zdradzą tajemnice warzenia belgijskiego napoju, jak również przybliżą jego pochodzenie. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie Food paring, czyli odpowiedni dobór przekąsek do konkretnego rodzaju piwa.
Uczta kinomana
Nie tylko amatorzy dobrej kuchni i trunków znajdą coś dla siebie. Podczas jubileuszowych Dni Belgijskich, Belgijska Izba Gospodarcza zaplanowała ucztę dla kinomanów, czyli Festiwal Filmów Belgijskich. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie przygotowane specjalnie z myślą o miłośnikach kina chcących poznać belgijską sztukę filmową. Organizowany po raz pierwszy w Poznaniu Festiwal Filmów Belgijskich obejmuje 6 projekcji w tym nagrodzony na zeszłorocznym Warszawskim Festiwalu Filmowym „Tango Libre” oraz goszczący od niedawna na polskich ekranach film „W kręgu miłości”. Od 28 do 30 października codziennie widzowie będą mogli obejrzeć dwa filmy, z których jeden jest frankofoński, a drugi flamandzki. Bezpłatne bilety na pokazy będzie można odebrać w kinie Muza od 26 października.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Warszawy oraz Prezydent Miasta Poznania. Współorganizatorem spotkań w Poznaniu jest hotel IBB Andersia. Więcej informacji o Dniach Belgijskich i szczegółowym ich przebiegu można znaleźć na stronie internetowej Belgijskiej Izby Gospodarczej www.belgium.pl .
O Belgijskiej Izbie Gospodarczej :
Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber, BBC) powstała w 1992 roku. Obecnie liczy ona ok. 110 członków. Wśród nich są przede wszystkim firmy belgijskie prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, jak również firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi partnerami lub/oraz rynkiem belgijskim. Belgijska Izba Gospodarcza zajmuje się promocją firm belgijskich na rynku polskim oraz organizacją wydarzeń o charakterze biznesowym. Dodatkowo BBC wspiera swoich członków, ułatwiając im dostęp do profesjonalnych i kompetentnych partnerów zewnętrznych. Belgijska Izba Gospodarcza w swojej działalności realizuje również cele społeczne.