Szkoła zawodu KAN
„Szkoła KAN – z nami poznasz praktyczną stronę zawodu” to autorski program spółki KAN, skierowany do uczniów ostatnich klas zawodowych szkół technicznych. W ten sposób firma dba o swoje przyszłe kadry oraz pomaga uczniom w świadomy wyborze i poznaniu przyszłego środowiska pracy.
2013-08-20, 11:34

KAN, producent instalacji wodnych i grzewczych od dawna aktywnie współpracuje ze szkołami i uczelniami technicznymi.

- Zdajemy sobie sprawę, że kształcenie kadry to lata pracy, a na rynku brakuje dobrych fachowców- mówi Iwona Chilimoniuk, dyrektor ds. personalnych w KAN.- Tworząc nowy program, połączymy wiedzę książkową z praktyką. Krok po kroku, podręcznikowe wzory i formuły, nabiorą realnego wymiaru i przełożą się na użyteczną wiedzę, jak powstaje gotowy produkt.

Projekt „Szkoła KAN – z nami poznasz praktyczną stronę zawodu” to efekt wieloletniej współpracy spółki z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku. Program obejmie uczniów III i IV klasy o kierunku „technik-mechatronik”, kształcących przyszłych operatorów maszyn CNC.

-  Nasza wieloletnia współpraca ze szkołą  to między innymi wspólne wystawianie się  w  targach organizowanych pod hasłem „Forum Szkół”, gdzie przekazujemy uczniom informacje o firmie KAN, możliwości zatrudnienia i wymaganiach, jakie trzeba spełnić ubiegając się o pracę. Około 20 osób z tej szkoły, co roku odbywa na wydziałach produkcyjnych KAN praktyki zawodowe - mówi Iwona Chilimoniuk.

Spółka i szkoła postanowiły rozszerzyć zakres współpracy od nowego roku szkolnego. W ramach programu „Szkoła KAN” uczniowie dowiedzą się m.in. jakie wyroby wytwarza KAN, jak przebiega proces ich produkcji, poznają stanowiska pracy i maszyny, przy których być może kiedyś będą pracować.

- KAN to pracodawca przyjazny edukacji, a nowy wymiar współpracy z ZSZ Nr2 w B-stoku  to gwarancja jeszcze skuteczniejszego przygotowania uczniów do zawodu - mówi Nina Klebus dyrektor szkoły. - Nowatorski Projekt znakomicie wpisuje się w nowy system kształcenia zawodowego. Wspólne zaangażowanie szkoły i pracodawców pozwoli zapewnić standard jakości kształcenia zawodowego i sukcesy absolwentów na rynku pracy. Nasi uczniowie i nauczyciele poznają najnowsze technologie w praktyce i wspólnie zaplanują realizację treści programowych, metod i form pracy. Ten projekt współpracy to właściwy krok w bardzo dobrym kierunku.

Program będzie przebiegał w czterech etapach i obejmował cały rok szkolny. Pierwszy to swoiste zwiedzanie produkcji KAN, prezentacja parku maszynowego i stanowisk, objętych kierunkiem nauczania. Kolejny etap będzie realizowany w szkole, podczas zajęć lekcyjnych - uczniowie poznają technologie produkcji, dowiedzą się także, jakie wymagania muszą spełnić, by skutecznie zabiegać o pracę, co jest ważne dla pracodawców poszukujących pracowników. Trzeci etap obejmie różnego rodzaju prezentacje, przygotowane przez przedstawicieli KAN w ramach konkretnych zaproponowanych przez szkołę tematów nauczania. Ostatni element programu to praktyki zawodowe, skierowane do uczniów zainteresowanych pracą w spółce – wstępne dwutygodniowe terminy to grudzień dla IV klasy oraz styczeń i luty – dla klasy III.

- Najlepsi praktykanci mogą w przyszłości liczyć na pracę w naszej spółce – dodaje Iwona Chilimoniuk. Cieszymy się, że szkoła wychodzi na przeciw oczekiwaniom rynku, bo przecież każdy uczeń szkoły, który będzie miał pracę – to sukces szkoły, jako placówki kształcącej dobrą, fachową kadrę.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.