Kasza – naturalna broń w walce z trądzikiem!
Kasza gryczana, jęczmienna czy kuskus – kojarzą nam się  przede wszystkim z racjonalnym żywieniem i często zapominamy o ich pozostałych właściwościach! Wprowadzenie kaszy do codziennego jadłospisu nie tylko pomoże nam w leczeniu i zapobieganiu wielu chorobom, ale także wpłynie korzystnie na nasz wygląd. Dzięki wysokiej zawartości składników mineralnych, błonnika oraz innych fitozwiązków, kasza może poprawić wygląd naszej skóry, włosów i paznokci oraz pomóc w walce z trądzikiem! Kasza to sprzymierzeniec w codziennej pielęgnacji naszego ciała!
2013-07-23, 10:00

Trądzik zazwyczaj pojawia się w okresie dojrzewania, ale coraz częściej jest również problemem osób dorosłych. Główną przyczyną jego powstawania są zaburzenia gospodarki hormonalnej. Są one powodowane m.in. nieprawidłowa dietą – bogatą w tłuszcze zwierzęce, utwardzone oleje roślinne, cukry proste, produkty o wysokim indeksie glikemicznym i żywność przetworzoną, bogatą w substancje konserwujące, barwniki, spulchniacze itp. A zatem częste spożywanie niezdrowych, przetworzonych posiłków może bardzo niekorzystnie oddziaływać na naszą skórę!

Kasza - naturalny sposób na gładką cerę!

Alternatywną dla produktów, które sprzyjają pojawianiu się nieestetycznych wyprysków, jest wprowadzenie do swojej diety składników, które będą zapobiegać powstawaniu niedoskonałości na naszym naskórku. Jednym z takich produktów jest  właśnie kasza!

- Kasza ma niski indeks glikemiczny, dlatego po jej spożyciu nie dochodzi do drastycznego wzrostu stężenia cukru we krwi. Dzięki temu energia uwalniana jest powoli i przez długi czas, co nie powoduje wydzielania dużych ilości insuliny – mówi Katarzyna Foszner, dietetyk, ekspert kampanii „Lubię kaszę - kasza na stół, na zdrowie, na co dzień".

To właśnie wysokie stężenie tego hormonu jest powiązane z powstawaniem nieestetycznych wyprysków na skórze! Kasza zawiera również szereg innych składników, które korzystnie wpływają na nasza cerę. Wysoka zawartość błonnika ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn, które również są częstą przyczyną pojawiania się niechcianych wyprysków. Z kolei zawarty w kaszy cynk, zmniejsza łojotok i skłonność do powstawania zaskórników oraz  przyspiesza gojenie się skóry.

Ogólnopolska kampania „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” ma przekonać Polki

i Polaków, że warto jeść kaszę częściej i uwzględnić ją w codziennej diecie. Regularnie, czyli kilka razy w tygodniu, kaszę je tylko 9% Polaków. Nasza kampania ma zachęcić Polki i Polaków do częstszego jej spożywania – mówi Agnieszka Falba, Dyrektor Biura Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, inicjatora ogólnopolskiej kampanii „Lubię kaszę…”. W ramach naszej kampanii zaprosiliśmy konsumentów, m.in.  do udziału w spotkaniach kulinarnych "Pod znakiem kaszy”, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Właśnie przez takie działania, chcemy pokazać, że dania z kaszy wcale nie są nudne i trudne w przygotowaniu, a wręcz przeciwnie – że kasza potrafi inspirować i stwarza w kuchni nieograniczone możliwości  – dodaje.

Na potrzeby kampanii powstała strona internetowa www.lubiekasze.pl, dzięki której można poznać różne rodzaje i walory zdrowotne kaszy, dowiedzieć się, jak przekonać do niej dzieci oraz zamieszczać własne przepisy na dania z kaszą.

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.