Wynajmij, potem kup – proponuje Wawel Service
Brak zdolności kredytowej stoi Ci na drodze do wymarzonego mieszkania? Martwisz się, że wynajmując mieszkanie nie uda ci się odłożyć na wkład własny, który zwiększyłby szanse kredytowe? Nie musisz czekać kilkunastu miesięcy, by zamieszkać na swoim. Najpierw wynajmij, a potem kup to samo mieszkanie.
2013-04-04, 15:32

Takie rozwiązanie proponuje swoim klientom krakowski deweloper Wawel Service. W II kwartale 2013 firma wprowadziła nowy program sprzedażowy „Wynajmij, potem kup”, który pozwala klientowi wynająć mieszkanie w wybranej inwestycji dewelopera, daje czas na podjęcie ostatecznej decyzji oraz możliwość zebrania wkładu własnego na jego zakup.

Program „Wynajmij, potem kup” skierowany jest do osób, które chciałyby nabyć na własność mieszkanie, ale w danym momencie nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej. Wawel Service proponuje swoim klientom wynajęcie wybranego lokum z puli inwestycji wystawionych do sprzedaży. Czynsz płacony w trakcie wynajmu, zaliczony zostanie jako wkład własny i pomniejszy ostateczną cenę mieszkania. Klienci mogą wynajmować lokum tak długo, aż zbudują swoją zdolność kredytową, która pozwoli im na zaciągniecie kredytu i zakup danego mieszkania.

- Program jest bezpieczny pod względem prawnym dla obu stron – tłumaczy Rafał Krzywda z Wawel Service. - Klient płaci nam czynsz do momentu wykupu mieszkania, a może to nastąpić w dowolnym momencie, nie później jednak niż w dacie przewidzianej w umowie. Co jakiś czas będziemy jednak badać zdolność kredytową wynajmujących – dodaje.

Programem objęto wprowadzone do sprzedaży mieszkania we wszystkich inwestycjach dewelopera. Mieszkania w programie "Wynajmij, potem kup" dostępne będą w dwóch wariantach. Pierwszy zakłada zamieszkanie w lokalu wykończonym pod klucz. Druga opcja dotyczy przekazania klientowi mieszkania w stanie deweloperskim.

- To dużo korzystniejsze rozwiązanie niż tradycyjny wynajem. Większość kwoty, którą klient płaci za wynajem mieszkania, zostanie potraktowana jako jego wkład własny. Zawsze korzystniej jest dokładać pieniądze do swojego przyszłego mieszkania niż płacić obcym osobom za wynajem, w praktyce nic z tego nie mając – tłumaczy Rafał Krzywda z Wawel Service.

„Wynajmij, potem kup” jest rozwiązaniem także dla osób chcących przyjrzeć się bliżej okolicy, w której chcieliby osiąść na dłużej, nie mają zbudowanej historii kredytowej lub są w trakcie sprzedaży mieszkania i nie mają środków na zakup nowego.

Więcej informacji o programie „Wynajmij, potem kup” można znaleźć na stronie www.taniemieszkania.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy