Premiery na INTERTELECOM 2013
Tegoroczny INTERTELECOM przyniesie kilka interesujących premier. Wśród nich znajdą się rozwiązania firm Legrand, Keypro oraz Instytutu Łączności.
2013-04-04, 07:48

Firma Legrand jest już stałym bywalcem targów INTERTELECOM. W tym roku producent zaprezentuje m.in. nowe panele krosowe w systemie LCS2. Dzięki zwiększonej głębokości zapewniają one wysoką gęstość montażu kabli i bezpieczniejsze formowanie krzywizn kabla. W Łodzi będzie można też obejrzeć szafy teleinformatyczne LSC2 typu Rack 19” HD. Szafy typu Rack 19” posiadają w pełni otwartą strukturę zapewniając wygodny i łatwy dostęp do urządzeń w niej zainstalowanych oraz bardzo dobrą wentylację. Legrand oferuje kilka modeli szaf typu Rack 19” HD o pojemności 45U oraz głębokości montażu: 521 mm i 667 mm. Szafa pozwala umieścić dużą liczbę paneli krosowych na niewielkiej powierzchni i znajduje zastosowanie w głównych serwerowniach, centrach przetwarzania danych. Z kolei model Altis jest dostosowany do pracy w wymagających środowiskach (kurz, woda, uderzenia). W ofercie pojawią się również szafy Linkeo przeznaczone do instalacji w segmencie rozwiązań ekonomicznych. Na uwagę zasługuje unikatowe na rynku oprogramowanie LCS PRO² usprawniające projektowanie, konfigurację oraz wycenę systemu okablowania strukturalnego i elementów instalacji teletechnicznej. Wśród wielu funkcji oferowanych przez aplikację, istnieje możliwośc eksportu rysunków i schematów do programu AutoCAD.

Firma GISonLine wspólnie z Keypro zaprezentuje innowacyjne rozwiązania nowej generacji do zarządzania zasobami sieciowymi przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Flagowym produktem firmy Keypro jest KEYCOM – pionierskie rozwiązanie, wykorzystujące technologię GIS, przeznaczone do zarządzania siecią telekomunikacyjną. Produkt bazujący na dowolnej przeglądarce internetowej nie wymaga instalowania żadnych dodatków i jest oferowany w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Prosty i przejrzysty interfejs użytkownika umożliwia przeglądanie, edytowanie, aktualizacje danych i analizy. Aplikacja działa w każdym miejscu, gdzie dostępny jest Internet, można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem dowolnego terminala wyposażonego w przeglądarkę www, w tym również smartfonu. Warto zaznaczyć, że jest to obecnie jedyne takie rozwiązanie oferowane na światowych rynkach.

Innowacyjna technologia GIS oraz szerokie doświadczenie w zakresie pozyskiwania danych wraz z wysoką jakością usług zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla firm chcących efektywnie i optymalnie zarządzać swoimi zasobami sieciowymi.

Instytut Łączności mobilne laboratorium badawcze MLB, służące do badania sieci bezprzewodowych – TETRA, DMR, GSM, UMTS czy LTE. Laboratorium umieszczone jest w samochodzie. Wykonuje badania w czasie jazdy lub na krótkich postojach. Takie rozwiązanie pozwala na monitorowanie jakości usług w dowolnej lokalizacji i jest zbliżone do warunków, w jakich usługi są faktycznie wykorzystywane.

Ponadto Instytut zaprezentuje System Monitoringu i Ochrony Kabli (SMOK) przeznaczony do monitorowania kabli miedzianych i światłowodowych. W ciągu kilku sekund po wykryciu zdarzenia automatycznie informuje odpowiednie służby, wskazując na mapie miejsce uszkodzenia lub włamania. Walory systemu to łatwość instalacji oraz mobilność, może być on szybko przenoszony w różne miejsca sieci telekomunikacyjnej. System pracuje w ponad 200 miejscach w kraju.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy