Strefa Lego® w 8 największych miastach Polski!
W weekend 19-20 września firma LEGO Polska zaprasza wszystkie dzieci na wielki, otwarty event do Strefy LEGO®. Impreza odbędzie się w centrum handlowym Galeria Katowicka w Katowicach. Na fanów kreatywnego budowania czeka 5 stref, m.in. LEGO Friends, gdzie zostaną pokazane zestawy z nowej sub-linii LEGO Friends Pop Star. Stanie także scena muzyczna, na której odbędą się lekcje tańca we współpracy z Egurrola Dance Studio.
2015-09-11, 10:55

Od września do października, w każdy weekend, co tydzień w innym mieście: Warszawie, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie i Gdańsku, LEGO zaprasza małych i dużych fanów kreatywnego budowania, chłopców i dziewczynki, dzieci i ich rodziców do Strefy LEGO, gdzie przewidziano 5 tematycznych stref budowania: dla starszych strefę LEGO Friends, LEGO Elves, LEGO Ninjago, dla najmłodszych sektor LEGO DUPLO®, a dla miłośników wirtualnej rzeczywistości sektor LEGO Video Games. Gości bawić będą profesjonalni animatorzy LEGO.

Moc atrakcji czeka dzieci w strefie LEGO Friends, gdzie razem z przyjaciółkami z Heartlake będą mogły zostać prawdziwymi gwiazdami pop! Z okazji wprowadzenia na rynek sub-linii LEGO Friends Pop Star, we współpracy z Egurrola Dance Studio zostanie ustawiona scena, na której będą się odbywały lekcje tańca. Dzieci będą mogły także odgrywać scenki dotyczące ich ulubionych zainteresowań: przyjaźni, muzyki, sportu, tańca, zwierząt i przyrody, budując z klocków LEGO Friends. Na fanów będzie czekać również wystawa najnowszych modeli LEGO Friends i mini strefa gier, gdzie zostaną udostępnione tablety z aplikacją „LEGO Friends Art Maker”. Z kolei dzieci zainteresowane światem fantasy, magią i przygodami elfów, kreatywnie spędzą czas w krainie LEGO Elves. Zostaną im udostępnione stoły do zabawy klockami z tej serii oraz mini strefa gier i tablety z aplikacją „LEGO Elves - Unite the Magic”. Ponadto dzieci będą mogły zobaczyć wystawę najnowszych modeli z kolekcji LEGO Elves.

W strefie budowania Stefy LEGO Ninjago mali wojownicy będą mogli sprawdzić, czy są prawdziwymi ninja, wypełniając 5 misji, po ukończeniu których otrzymają dyplom ninja oraz upominek. Niczym nieograniczone budowanie modeli i odgrywanie scenek z bohaterami ze świata LEGO Ninjago umili chodząca postać Maxa z Klubu LEGO. Z kolei w mini strefie gier dzieci będą mogły pograć na tabletach w „LEGO Ninjago Tournament”.

Dla starszych dzieci zostanie udostępniona także strefa LEGO Video Games z konsolami PlayStation 4 i zainstalowanymi grami video LEGO m.in. LEGO Jurassic World. Natomiast najmłodsze dzieci w wieku od 1,5 roku życia będą zachwycone ogromnym „basenem” wypełnionym klockami LEGO DUPLO, licznymi stoliczki do zabawy, gdzie będą mogły układać swoje pierwsze budowle oraz ścianką foto z motorem 3D LEGO DUPLO, na który można wsiąść i zrobić sobie zdjęcie.

W Katowicach impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę, 19 i 20 września w godz. 11-19.00 w Centrum Handlowym Galeria Katowicka, przy ul. 3 Maja 30.

Więcej informacji:

www.LEGO.pl/strefaLEGO

www.facebook.com/LEGO

Club LEGO - http://club.lego.com/pl-pl

FIRMA LEGO

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze”. Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Jednak prawdziwy przełom nastąpił w 1958 roku, kiedy syn założyciela - Godfred Kirk Christiansen - opatentował pomysł łączenia klocków LEGO za pomocą słupka i tulejki. Odkrycie Goldfreda okazało się punktem zwrotnym i kluczem do sukcesu. System sprawił, że budowle LEGO są niezwykle stabilne, a nieograniczone możliwości zespalania elementów pozwalają na tworzenia niesamowitych wręcz konstrukcji. Dwa klocki o ośmiu wypustkach można połączyć aż na 24 różne sposoby, a dla ośmiu takich klocków istnieje prawie nieskończona liczba połączeń!

Kolejnym punktem zwrotnym dla rozwoju firmy, paradoksalnie, stał się pożar w 1960 roku, w wyniku którego zniszczeniu uległa część budynku, gdzie produkowano drewniane zabawki. Od tego momentu jedynym surowcem do produkcji klocków był plastik. W 1966 roku firma Christiansena wytwarzała już 57 różnych zestawów i 25 pojazdów. W 1968 roku w Billund otwarto pierwszy Legoland, czyli park rozrywki zbudowany z klocków. Decyzja okazała się genialnym posunięciem, gdyż tylko w pierwszym roku działalności miejsce odwiedziło 625.000 fanów LEGO. Dziś parki Legoland istnieją także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA i Malezji.

W 1969 roku na rynek wkroczyły klocki LEGO DUPLO, przeznaczone dla dzieci od 1.5 do 5 lat. W 1974 roku świat ujrzał pierwszego ludzika LEGO, a w 1977 roku pierwszą serię LEGO Technic, umożliwiająca starszym dzieciom budowanie modeli mechanicznych. Na początku lat 80. powstał Dział Produktów Edukacyjnych (LEGO Education), by rozwijać linię specjalnych zabawek na użytek szkół i przedszkoli, a także dla dzieci niepełnosprawnych. 1998 to natomiast rok pierwszej, bestsellerowej gry komputerowej - Wyspy LEGO, która sprzedała się niemal w milionie egzemplarzy. Kolejnym krokiem milowym w historii LEGO jest premiera w lutym 2014r. pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego, zrealizowanego w technologii 3D.

Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie „chodzi” ponad 4 miliardy minifigurek LEGO. Od 1958 roku w sumie wyprodukowano 650 miliardów klocków, które już dawno wyszły poza pokoje dziecięce i wykorzystywane są przez ludzi sztuki, filmu, architektów czy nauczycieli akademickich. Czy mogło być inaczej, skoro jedynym ograniczeniem w używaniu produktów LEGO jest ludzka wyobraźnia?

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.