Wykonana przez Asseco, zaawansowana technologicznie sieć da podstawę do dalszych działań w ramach projektu, mających na celu, m.in. wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej w mazowieckich szpitalach, nadzorowanych przez samorząd województwa oraz stworzenie Centrum Analiz Statystyczno-Ekonomicznych.
Naszym zadaniem jest modernizacja i rozbudowa sieci lokalnych w 23 ośrodkach, co umożliwi szybkie i bezpieczne przesyłanie danych w obrębie tych szpitali – powiedział Andrzej Dopierała, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland S.A. Pozwoli to na sprawną wymianę informacji w procesie leczenia pacjenta – dodał.
Asseco, w ramach umowy, będzie odpowiedzialne, m.in. za zaprojektowanie, dostarczenie, instalację, konfigurację oraz wdrożenie infrastruktury sieciowej, jak również implementację oprogramowania.
Celem projektu „E-zdrowie dla Mazowsza” jest przede wszystkim zapewnienie, jak największej liczbie mieszkańców, możliwości korzystania z Internetu jako z narzędzia do komunikacji z lekarzem i usprawnienie pracy personelu. Ponadto ma on zapewnić bezpieczne i zgodne z prawem wytwarzanie, przechowywanie oraz przekazywanie dokumentów medycznych pomiędzy jednostkami, jak również integrację z tworzoną na szczeblu krajowym Elektroniczną Platformą Gromadzenia Informacji o Zdarzeniach Medycznych P1.
Asseco posiada duże doświadczenie w projektach informatyzacji placówek służby zdrowia. Spółka zbudowała, m.in. Regionalne Centrum Informacji Medycznej dla województwa podkarpackiego. Wśród zintegrowanych rozwiązań informatycznych, dedykowanych dla sektora opieki zdrowotnej, jest to pierwszy tak kompleksowy system regionalny typu e-Zdrowie, uruchomiony w Polsce.
Mazowiecki Szpital Bródnowski Sp. z o.o. w Warszawie pełni funkcję lidera projektu „E-zdrowie dla Mazowsza”, realizowanego w ramach Priorytetu II „Przyśpieszenie e-Rozwoju Mazowsza” dla działania 2.1 „Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
źródło: asseco.com