FRONTROCK MAX E – specjalista do ociepleń ścian zewnętrznych w technologii ETICS
Ściany zewnętrzne w domach chronią mieszkańców nie tylko przed zimnem, czy upałem w lecie. Jeżeli wybierzemy odpowiednie materiały budowlane będą one także barierą przed hałasem oraz poprawią bezpieczeństwo pożarowe całego budynku. Ocieplenie wykonane za pomocą dwugęstościowych płyt z wełny skalnej FRONTROCK MAX E, firmy ROCKWOOL, zapewnia komfort termiczny i zdrowy mikroklimat w domu przez cały rok.
2015-05-14, 15:36

FRONTROCK MAX E to dwugęstościowa płyta ze skalnej wełny skalnej do izolacji ścian zewnętrznych w bezspoinowych systemach ociepleń (ETICS). Warstwa zewnętrzna płyty wykonana jest z twardej wełny o dużej gęstości, dzięki czemu stanowi ona stabilne podłoże dla mocowania mechanicznego, zaprawy zbrojącej i tynku. Dzięki tej gęstości płyty zachowują także swoją stabilność wymiarową przez długie lata, dzięki czemu zachowana jest ciągłość izolacji. Natomiast wewnętrzna warstwa płyty wykonana jest z wełny skalnej

o mniejszej gęstości – znacznie łatwiej dopasować ją do nierównej ściany oraz zminimalizować występowanie liniowych mostków termicznych. Izolacja wykonana za pomocą dwugęstościowych płyt ROCKWOOL skutecznie chroni budynek przed utratą ciepła.

Płyty FRONTROCK MAX E idealnie nadają się do izolacji ścian zewnętrznych różnego typu: murowanych, monolitycznych i prefabrykowanych i są stosowane jako element systemu ECOROCK FF. System ECOROCK FF to bezspoinowy system ociepleń stosowany w metodzie lekkiej mokrej. W ramach ECOROCK FF dostępne są tynki silikatowe i silikonowe barwione w masie oraz mineralne, nadające się do malowania, w strukturach typu baranek lub drapany, a także wszelkie zaprawy, podkłady i grunty. W systemie ECOROCK FF dostępna jest bogata paleta barw tynków i farb - ECOROCK COLOR SYSTEM.

Porada eksperta

Prace ociepleniowe powinniśmy prowadzić gdy temperatura zewnętrzna powietrza i podłoża wynosi co najmniej +5ºC i nie więcej niż +25ºC. Nie powinno się także wykonywać prac przy bardzo silnym wietrze lub nasłonecznieniu. W przypadku deszczowej pogody należy także pamiętać, aby chronić niezwiązane materiały (zaprawę zbrojącą, tynki) przed bezpośrednim działaniem deszczu. Przed rozpoczęciem prac należy upewnić się, że podłoże jest mocne

i czyste (wolne od pyłu i oleju), a tynki organiczne oraz złuszczające się powłoki malarskie zostały usunięte. Ważne jest także, aby elementy elewacji, takie jak okna, drzwi, skrzynki żaluzji, parapety, były zamontowane przed rozpoczęciem robót ociepleniowych. Przed przystąpieniem do przyklejania płyt FRONTROCK MAX E na wysokości ok. 40 cm od poziomu gruntu montujemy listwę cokołową z kapinosem – listwę montujemy idealnie

w poziomie, wokół całego budynku. Zaprawę klejącą nanosimy metodą „punktowo-obwodową” w dwóch etapach. Pamiętamy o mijankowym ułożeniu płyt.

Tomasz Kwiatkowski,

Doradca Techniczny, ROCKWOOL Polska

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.