Nadeszła pora na ogrodowe rewolucje
Wraz z końcem  sezonu letniego, w ogrodach i na działkach gołym okiem widać, jak natura zaczyna przygotowywać się na nadejście chłodniejszych dni. Kwitną jeszcze późne odmiany kwiatów, jednak drzewa zaczynają gubić liście, trawa zmienia kolor a jesienne odmiany jabłek czekają na zerwanie. Każda pora roku wymaga od nas innych zabiegów przy pielęgnacji ogrodu. I tak jak wiosną porządkowaliśmy i użyźnialiśmy glebę po zimie, latem ją podlewaliśmy i pielęgnowaliśmy trawniki oraz kwiaty, tak jesienią również czekają na nas konieczne prace, które pozwolą nam odpowiednio zadbać o swój „kawałek zieleni”.
2013-09-26, 21:19

  1. Należy wykopać wszystkie pozostałości uschniętych i zwiędniętych roślin, by wykluczyć ewentualne późniejsze problemy z gniciem i chwastami.
  2. Wynikiem wykopywania resztek roślin jest spora sterta odpadów zielonych, które można wyrzucić do odpowiedniego kontenera, ale można zrobić coś jeszcze lepszego. Wystarczy w jednym z dalszych zakątków ogrodu założyć kompostownik i tam składować odpady pochodzenia roślinnego. Przez zimę zamienią się one w bogaty w składniki mineralne nawóz, którym na wiosnę będzie można użyźnić ziemię w ogrodzie.
  3. Dobrym nawykiem jest także regularne usuwanie liści z trawników, chodników i przydomowych podwórek. Najbardziej tradycyjną metodą jest grabienie. Jednak zdecydowanie wygodniejszym i szybszym sposobem usuwania opadłych liści jest dmuchawa lub odkurzacz (jak choćby Black&Decker GW 3000 dostępny w sklepie redcoon.pl).
  4. Jesień to dobry czas na sadzenie roślin cebulowych, takich jak na przykład tulipany lub żonkile. „Zadomowią się” one w ziemi, by po zimie wypuścić piękne liście i kwiaty.
  5. Nie zapominajmy o trawniku! Im krótsze dni, im niższe temperatury, tym koszenie trawy powinno odbywać się rzadziej. Dobrze też jest usunąć zaschnięte pędy i mech oraz podsypać trawnik jesienną mieszanką nawozów. Po takich zabiegach wiosną czeka nas zdecydowanie mniej pracy.
  6. Szczęśliwi posiadacze pełnych uroku oczek wodnych i stawów powinni przykryć je siatką, by osłonić wodę przed spadającymi liśćmi. Ponadto należy obciąć wyschnięte rośliny znajdujące się najbliżej linii wody.

Po zakończeniu wszystkich prac w ogrodzie należy koniecznie wykonać jeszcze jedną, ostatnią rzecz- skontrolować stan swoich narzędzi ogrodowych. Niektóre mogą okazać się zardzewiałe, nadłamane bądź po prostu zepsute. Jeśli możesz- dokonaj potrzebnych napraw lub po prostu wymień je na nowe, aby wiosną tylko je wyciągnąć i rozpocząć z zapałem nowy sezon prac ogrodowych.

http://www.redcoon.pl/c07070000-Narzędzia-ogrodowe#gallery

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.