Walka z rozstępami – najważniejsza jest regularność
Rozstępy to pamiątka po ciąży, której wiele kobiet chciałoby się pozbyć. Tak jak w przypadku innych defektów kosmetycznych walkę z nimi najlepiej rozpocząć od profilaktyki, czyli już w okresie ciąży regularnie stosować odpowiednie preparaty. Najlepiej sprawdzają się produkty o naturalnym, bezpiecznym składzie w formie kremów lub doskonale natłuszczających skórę olejków.
2013-07-22, 00:14

Czym są rozstępy?

Rozstępy – równoległe, wrzecionowate pasma pomarszczonej skóry – tworzą się w skórze właściwej. W pierwszej fazie rozwoju są napęczniałe i bardzo widoczne, następnie przechodzą w szarosrebrne „pręgi”. Ich powstawanie jest ściśle związane z upośledzeniem komórek produkujących w skórze włókna kolagenu i elastyny.

Przyczyny powstawania rozstępów – hormony

Rozstępy najczęściej pojawiają się z przyczyn genetycznych, natomiast ich powstawanie w okresie ciąży jest wynikiem zmian hormonalnych. To podwyższony poziom estrogenów oraz nadmiar kortyzolu przyczyniają się do ich powstawania. Włókna kolagenu produkowane przez organizm ciężarnej stają bardziej kruche niż zazwyczaj i mniej odporne na rozciąganie. Pod wpływem nacisku, wywołanego przez powiększający się brzuch, pękają, tworząc rozstępy. Zagrożonymi partiami ciała są u kobiet w ciąży: brzuch, piersi, pośladki, uda i biodra.

Jak skutecznie walczyć z rozstępami?

Do walki ze szpecącymi rozstępami mamy do dyspozycji kilka sposobów. Przede wszystkim zalecane jest regularnie korzystanie z dostępnych w aptekach preparatów bezpiecznych dla kobiet w ciąży. Krem Mamamil skutecznie regeneruje i wygładza skórę oraz zapobiega powstawaniu rozstępów i redukuje nowo powstałe zmiany. Produkt zawiera naturalne składniki: aloes, mocznik, proteiny jedwabiu, a także olejki z jojoby i wiesiołka dwuletniego oraz witamina E, dzięki którym skóra staje się nawilżona, odżywiona i elastyczna. Dodatkowym składnikiem jest bisabolol (występujący naturalnie w rumianku) o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwświądowych, który łagodzi uciążliwe swędzenie skóry w czasie ciąży.

Dostępne są także preparaty mające postać oliwki o konsystencji łatwo wchłanianego żelu. Olejek do masażu Mamamil daje dziesięciokrotnie lepsze nawilżenie skóry niż popularne balsamy i emulsje. Dzięki preparatowi z zawartością aloesu, witamin E i F oraz olejków z jojoby i kiełków pszenicy, skóra stanie się wytrzymała i mniej podatna na rozciąganie. Olejek zawiera także bisabolol, który działa łagodząco i przeciwświądowo.

Nie zapomnij o masażu

Mamamil

Regularne stosowanie preparatów na rozstępy spowoduje zanik istniejących rozstępów, a te bardzo widoczne stają się bledsze. Warto zadbać także o prawidłową aplikację kosmetyków. Najskuteczniej działa delikatny 2-3 minutowy masaż poszczególnych części ciała narażonych na rozstępy z wykorzystaniem preparatów Mamamil. Składniki odżywcze w nich zawarte najlepiej wchłoną się zaraz po kąpieli. Olejek oraz krem na rozstępy będą wzmacniały skórę, zwiększą jej odporność oraz elastyczność i aktywnie poradzą sobie z problemem rozstępów.

Hipoalergiczne produkty Mamamil dostępne są w aptekach w cenach: krem – około 30 zł, olejek – około 34 zł. Serię uzupełnia olejek antycellulitowy (cena około 26 zł), do stosowania w okresie poporodowym oraz w trakcie karmienia piersią, zawierający kofeinę, wyciąg z trawy cytrynowej oraz zestaw witamin A, E, B3.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.