Nowości systemu KAN-therm
Nowoczesny multisystem instalacyjny KAN-therm , składający się z szerokiej gamy rozwiązań w zakresie wewnętrznych instalacji rurowych, nieustannie się rozwija i udoskonala, czego przejawem są nowe konstrukcje i rozszerzenia asortymentu. Prezentowane niżej rozwiązania charakteryzują się wysokimi walorami eksploatacyjnymi a także umożliwiają skrócenie czasu montażu instalacji.
2013-07-15, 16:27

Rozdzielacz z regulowanym rozstawem

Nowe rozdzielacze Systemu KAN-therm serii 82 przeznaczone są do rozdziału wody na poszczególne obiegi instalacyjne (grzewcze lub wodociągowe). Regulowany w zakresie 250 – 400 mm rozstaw belek umożliwia zamontowanie na odejściach urządzeń pomiarowych np. ciepłomierzy lub wodomierzy. Belki rozdzielacza wykonane są z mosiężnego profilu 1” z gwintem wewnętrznym na obu końcach G1” oraz z gwintami wewnętrznymi ½” na odejścich.  Ich duży rozstaw (100 mm) umożliwia bezkolizyjne  zamontowanie obok siebie wodomierzy lub ciepłomierzy. Belki rozdzielacza można doposażyć  w dodatkowe elementy KAN-therm  takie jak  odpowietrzniki, korki, redukcje i zawory przyłączeniowe. Rozdzielacze dostępne są w sekcjach 2, 3 i 4 obwodowych, które można ze sobą wzajemnie łączyć.

Złączki skręcane dla rur KAN-therm Platinum

System rur wielowarstwowych i złączek zaciskowych z pierścieniem nasuwanym KAN-therm Push Platinum (to najmłodsze dziecko w rodzinie KAN-therm), wzbogacił się o nowe elementy rozszerzające jego możliwości i usprawniające montaż. Do oferty wprowadzono złączki skręcane z gwintami zewnętrznymi dla dwóch najbardziej popular­nych średnic tj. 14x2 i 18x2,5. Obie wersje kształtek wyposażone są w gwinty zewnętrzne G ½”.

Zawory grzybkowe KAN-therm PP

Ofertę systemu zgrzewanych rur i złączek z polipropylenu KAN-therm PP rozbudowano o nowe zawory odcinające grzybkowe, łączone bezpośrednio z rurami. Są one alternatywą do zaworów kulowych, które nie wszędzie mogą być zastosowane. Podstawową zaletą tego typu zaworów jest możliwość wymiany uszczelki grzybka i tym samym przedłużenie okresu ich bezawaryjnej eksploatacji. Dostępne są zawory dla średnic 20, 25 i 32 mm z trzema wariantami wykonania pokrętła: do montażu natynkowego z pokrętłem standardowym, do montażu podtynkowego z pokrętłem niklowanym oraz z pokrętłem „mini”.

Unifikacja rur wielowarstwowych

Wraz z wprowadzeniem nowej  edycji katalogu KAN rozpoczął się, dla wygody klientów, proces unifikacji rur wielowarstwowych Systemu KAN-therm Press. Zmiana polega na wycofaniu z dotychczasowej oferty rur wielowarstwowych PE-RT/Al/PE-HD w całym zakresie średnic, przy jednoczesnym rozszerzeniu oferty rur PE-RT/Al/PE-RT do pełnego zakresu średnic 14 – 40 mm. Tym samym w ofercie będzie tylko jeden rodzaj rur wielowarstwowych opartych na polietylenie PE-RT. Dostępność rur wielowarstwowych PE-X/Al/PE-X o średnicach 50 – 63 mm pozostaje bez zmian.

Nowa średnica KAN-therm Steel

System KAN-therm Steel, składający się z precyzyjnych rur i złączek ze stali węglowej zewnętrznie ocynkowanych, zdobył już uznanie wśród instalatorów i projektantów. Szeroki zakres średnic rur – od 15 do 108 mm pozwala na wykonanie praktycznie każdej instalacji, niezależnie od wielkości i przeznaczenia budynku.

Dotychczasowe zapotrzebowanie rynku wskazuje, że pośrednia średnica rur pomiędzy 54 a 76,1 mm jest rozwiązaniem umożliwiającym nie tylko optymalizację hydrauliczną instalacji, ale również znaczne obniżenie kosztów inwestycyjnych. Stąd też obecność w dotychczasowej ofercie rur o średnicy 64 mm. Jednak w związku z planowanym wprowadzeniem takiej pośredniej średnicy również w systemie KAN-therm Inox, do Systemu KAN-therm Steel została wprowadzona zamienna  średnica 66,7x1,5 mm, doskonale znana w typoszeregu rur miedzianych i nierdzewnych. Rury i kształtki o średnicy 64x1,5 mm dostępne będą tylko do końca bieżącego roku.

Uniwersalny śrubunek 15x G ¾”

Do oferty Systemu KAN-therm wprowadzono nowy, uniwersalny śrubunek do rur metalowych  o średnicy 15 mm. Śrubunek 15xG¾” przeznaczony jest do wykonywania połączeń skręcanych sa­mouszczelniających się typu Eurokonus. Może być stosowany do wszystkich rodzajów rur i przyłączy metalowych (np. podejść pod grzejniki) o średnicy 15 mm (rury mie­dziane, miedziane niklowane, rury KAN-therm Steel i KAN-therm Inox). Cechą charakterystyczną nowej złączki jest możliwość jej wielo­krotnego wykorzystania do połączeń.

Nowoczesny  kontroler oblodzenia

Aby działanie instalacji ogrzewania powierzchni zewnętrznych (schodów, chodników, podjazdów) było skuteczne i ekonomiczne, należy zapewnić odpowiednie sterowanie i regulację układu zasilania pętli grzewczych.

Służy do tego nowy, nowoczesny kontroler oblodzenia ogrzewanych powierzchni otwartych KAN-therm. Kontroler za pośrednictwem czujników ma za zadanie odpowiednio wcześnie wykrywać lód lub śnieg i aktywować pompę wprowadzającą do obiegu pętli grzewczych czynnik grzewczy. Po wykonaniu zadania (np. stopienie śniegu na podjeździe) urządzenie automatycznie wyłączy obieg grzewczy. Kontroler współpracuje z czujnikiem śniegu i lodu KAN-therm, który jest wyposażony w trwałą obudowę i kabel przyłączny o długości 15 m.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.