Kaspersky Lab przedstawia nową platformę produktów bezpieczeństwa dla firm
Kaspersky Lab prezentuje nową generację rozwiązań bezpieczeństwa dla biznesu, które zostały stworzone, aby pomóc firmom pokonać najnowsze wyzwania w zakresie zarządzania bezpieczną, wydajną siecią.
2013-07-02, 21:24

Kaspersky Endpoint Security for Business - nowa, flagowa platforma bezpieczeństwa przeznaczona dla biznesu - powstała z myślą o zapewnieniu najlepszej w branży ochrony przed zaawansowanym szkodliwym oprogramowaniem i cyberprzestępczością jak również zwalczaniu innego powszechnego wroga bezpieczeństwa IT – złożoności. Kaspersky Endpoint Security for Business to pierwsza zbudowana od podstaw prawdziwa platforma bezpieczeństwa, oferująca istotne dla firmy połączenie głębokiej ochrony, wydajności oraz łatwości zarządzania.

Nowe realia pracy działów IT

Podstawowa misja administratora IT nie uległa znaczącej zmianie na przestrzeni czasu, jednak na drodze ciągle pojawiają się nowe przeszkody. Z takimi wyzwaniami zmagają się organizacje wszystkich rozmiarów, jednak małe i średnie firmy napotykają dodatkowy problem: brak wiedzy i zasobów niezbędnych do zarządzania tymi nowymi wymaganiami.

Oprócz zaawansowanego szkodliwego oprogramowania, które atakuje firmy każdego dnia, administratorzy IT muszą dzisiaj brać pod uwagę nowe komplikacje, które obejmują:

• Smartfony i tablety wykorzystywane w celu uzyskania dostępu do sieci firmowej z dowolnego miejsca na świecie;

• Pracowników, którzy chcą wykonywać pracę na własnych urządzeniach mobilnych oraz komputerach PC;

• Swobodny obieg poufnych danych w sieci firmowej lub poza nią za pośrednictwem laptopów lub nośników USB;

• Identyfikowanie i łatanie dziur w aplikacjach oraz systemach operacyjnych.

Te nowe realia technologiczne spowodowały, że administratorzy IT zmagają się z problemami związanymi z bezpieczeństwem i w większości przypadków muszą dla każdego scenariusza ocenić, nabyć, zainstalować i zarządzać nowym narzędziem. Zarządzenie urządzeniami mobilnymi, zarządzanie systemami/łatami, szyfrowanie danych itd. – te nowe narzędzia są dodawane do istniejących technologii ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, przez co administratorzy stoją przed koniecznością zarządzania bardziej złożoną, ale niekoniecznie bardziej bezpieczną siecią.

Nowości i udoskonalenia w rozwiązaniu Kaspersky Endpoint Security for Business

Ze względu na nowe wyzwania ze strony cyberprzestępczości zorganizowanej oraz wzrost liczby prywatnych urządzeń pracowników ochrona danych biznesowych stała się trudniejsza niż kiedykolwiek. W celu uproszczenia i zabezpieczenia działalności firm wszelkich rozmiarów Kaspersky Endpoint Security for Business oferuje wiele nowych i udoskonalonych technologii, które pozwalają administratorom IT widzieć, kontrolować i chronić swoją sieć.

Bezpieczeństwo i kontrola urządzeń mobilnych (MDM) – rozwiązanie Kaspersky Lab pozwala administratorom zabezpieczać i chronić dane, nawet na prywatnych smartfonach i tabletach pracowników. Ochrona mobilnych punktów końcowych może zostać wdrożona zdalnie poprzez scentralizowaną funkcję zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Szyfrowanie danych – pozwala na zabezpieczanie poszczególnych plików, folderów lub całych dysków przy pomocy 256-bitowego szyfrowania Advanced Encryption Standard (AES). Dzięki temu informacje będą chronione na wypadek przypadkowej utraty lub kradzieży urządzenia. Nowa technologia szyfrowania Kaspersky Lab może być również stosowana na urządzeniach peryferyjnych, dyskach wymiennych, plikach oraz folderach i jest przezroczysta dla użytkowników, a jednocześnie sprawia, że dane są nieczytelne dla cyberprzestępców.

Narzędzia kontroli punktów końcowych – Kaspersky Endpoint Security for Business oferuje administratorom możliwość kontrolowania tego, w jaki sposób pracownicy firmy korzystają z aplikacji. Pozwalają na to specjalnie definiowane polityki oraz dynamiczne białe listy. Administratorzy mogą również tworzyć własne reguły dotyczące wymiennych nośników danych, urządzeń USB oraz drukarek i ustanawiać polityki sieciowe w zależności od urządzenia, aby zapewnić użytkownikom bezpieczne surfowanie po internecie zarówno w sieci korporacyjnej, jak i w domu.

Zarządzanie systemami – zawarty w rozwiązaniu Kaspersky Endpoint Security for Business zestaw nowych narzędzi do konfiguracji, wdrażania oraz zarządzania systemami przyspiesza i upraszcza czasochłonne zadania IT, takie jak instalacja systemu operacyjnego, inwentaryzacja sieci, wdrażanie i konserwacja systemów, zdalna administracja, kontrola dostępu do sieci (NAC) czy zarządzanie licencjami. Dzięki automatycznemu skanowaniu luk oraz zarządzaniu licencjami użytkownicy i administratorzy zawsze są na bieżąco i otrzymują powiadomienia o krytycznych zagrożeniach dla bezpieczeństwa sieci firmowej.

Wszystkie te funkcje są zarządzane z poziomu Kaspersky Security Center – rozbudowanej konsoli administracyjnej, która łączy w jednym panelu wszystkie aspekty oferowanej przez Kaspersky Lab ochrony punktów końcowych, serwerów plików oraz infrastruktury wirtualnej.

Rozwiązanie dostosowane do potrzeb każdej firmy

Zadaniem administratora IT jest zbudowanie i utrzymywanie sieci, która pozwala pracownikom na większą produktywność - takiej, która jest wystarczająco stabilna, aby nigdy nie ulec awarii, a jednocześnie wystarczająco elastyczna, aby zawierać najnowsze technologie i urządzenia, i która mieści się w granicach budżetowych zarządu. Jednak, mimo że cele te pokrywają się we wszystkich branżach, trzeba pamiętać, że nie istnieją dwie takie same firmy. Kaspersky Endpoint Security for Business został stworzony z myślą o sektorze MŚP, oferując najlepsze technologie ochrony bez potrzeby ustalania nowych budżetów czy zatrudniania zasobów ludzkich do zarządzania nimi.

Dostępny w ramach wyspecjalizowanych pakietów dla firm wszystkich rozmiarów, Kaspersky Endpoint Security for Business to zunifikowana platforma, stworzona przez inżynierów z Kaspersky Lab w oparciu o wspólną bazę kodu, która zapewnia ochronę w sposób, w jaki nie są w stanie zrobić tego inne produkty bezpieczeństwa. Dzięki jednej platformie, jednej konsoli i jednej cenie, administratorzy IT mogą widzieć, kontrolować i chronić wszystkie systemy i punkty końcowe w sieci, niezależnie od tego, czy mają do czynienia z komputerem PC po drugiej stronie korytarza, maszyną wirtualną w innym biurze, czy zagubionym gdzieś w kraju smartfonem.

Kaspersky Endpoint Security for Business jest dostępny w następujących podstawowych konfiguracjach, które są modułowe i mogą zostać rozszerzone, aby spełnić przyszłe potrzeby firmy:

Kaspersky Endpoint Security for Business: Core – podstawa wyróżnianej nagrodami ochrony stacji roboczych przed szkodliwym oprogramowaniem wraz z zaporą sieciową. Wszystkie składniki ochrony są zarządzane przez intuicyjną konsolę administracyjną - Kaspersky Security Center.

Kaspersky Endpoint Security for Business: Select – obejmuje ochronę stacji roboczych i serwera plików, kontrolę aplikacji z dynamiczną białą listą, kontrolę urządzeń oraz kontrolę sieci. Zawiera również rozwiązanie bezpieczeństwa i zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM).

Kaspersky Endpoint Security for Business: Advanced – zawiera wszystkie technologie dostępne w warstwie KESB Select oraz dodatkowo narzędzia szyfrowania i zarządzania systemami. KESB Advanced realizuje także takie potrzeby firm jak zdalne wdrażanie, zarządzanie łatami i skanowanie w poszukiwaniu luk.

Kaspersky Total Security for Business – flagowa oferta obejmująca dodatkową ochronę, łącznie z bezpieczeństwem serwerów WWW, poczty i współpracy na poziomie infrastruktury. Rozwiązania Kaspersky Lab umożliwiają zapewnienie wszelkich składników firmowej infrastruktury IT - od punktów końcowych po bramę internetową.

Wiele technologii Kaspersky Lab służących do zapewnienia bezpieczeństwa i wydajności IT można również zakupić oddzielnie jako tzw. rozwiązania ukierunkowane (Kaspersky Targeted Security). Dzięki temu firmy mogą zaprojektować model ochrony dostosowany do ich potrzeb, umieszczając technologię firmy Kaspersky Lab w określonych punktach w sieci.

„Przez lata Kaspersky Lab konsekwentnie odnotowywał wzrost zarówno pod względem sprzedaży na rynku, jak i możliwości technicznych. Zeszłoroczny przegląd ofert bezpieczeństwa punktów końcowych tej firmy wskazywał, że Kaspersky Lab jest gotowy konkurować o klientów wszystkich rozmiarów. Oferując krytyczne funkcje, takie jak szyfrowanie danych, ochrona mobilna oraz zarządzanie bezpieczeństwem całego systemu, Kaspersky Lab jest gotowy, aby stanowić kandydata w niemal wszystkich planach zakupowych”, skomentował Charles Kolodgy, wicedyrektor ds. badań, dział Secure Products, IDC.

„Wkroczyliśmy w wiek ataków ukierunkowanych i coraz bardziej rozpowszechnionych narzędzi szpiegowskich. Cyberszpiegostwo staje się najpoważniejszym zagrożeniem dla biznesu – ofiarą ataków może stać się niemal każda firma, niezależnie od jej rozmiaru czy udziału w rynku. Wszystkie organizacje posiadają cenne dla cyberprzestępców dane, które z kolei mogą zostać wykorzystane jako „tylne schody”, za pomocą których można wniknąć do innych firm. Każda osoba podejmująca decyzje powinna mieć to wszystko na względzie podczas tworzenia infrastruktury bezpieczeństwa IT firmy”, powiedział Jewgienij Kasperski, prezes, dyrektor generalny i współzałożyciel Kaspersky Lab.

Linia produktów Kaspersky Endpoint Security for Business jest dostępna w Polsce od 2 lipca 2013 r.

Więcej informacji o najnowszej linii produktów Kaspersky Lab dla biznesu zawiera strona http://kaspersky.pl/biznes.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.