Jewgienij Kasperski na corocznej konferencji INTERPOLu
Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i współzałożyciel Kaspersky Lab, wygłosił główne przemówienie w pierwszym dniu dziewiątej konferencji INTERPOLu dla szefów krajowych biur, która odbywa się w dniach 17-19 kwietnia 2013 r. w Lyonie, we Francji. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Wzmocnienie Krajowych Biur INTERPOLu w celu sprostania nowym wyzwaniom związanym z przestępczością”.
2013-04-17, 15:42

Przemówienie Kasperskiego, zatytułowane „Wsparcie globalnych dochodzeń w sprawie cyberprzestępczości”, dotyczyło krajobrazu cyberzagrożeń, zarówno teraźniejszego, jak i przyszłego, oraz znaczenia współpracy pomiędzy branżą bezpieczeństwa IT a międzynarodowymi organami ścigania dla zabezpieczenia pozbawionej granic cyberprzestrzeni.

Wystąpienie to miało miejsce niedługo po ogłoszeniu nawiązania partnerstwa w zakresie współpracy technicznej między INTERPOLem i Kaspersky Lab.

Komentując bliższą współpracę z INTERPOLem, Jewgienij Kasperski powiedział: „Różnice między światem online a światem fizycznym zacierają się – szczególnie pod względem tego, czego można w nim dokonać, łącznie z wyrządzeniem rzeczywistych szkód. Chociaż pozytywni i negatywni bohaterowie zachowują się bardzo podobnie w obu światach, nadal istnieją trudności w skutecznym stosowaniu obecnych metod do tej nowej dziedziny cybernetycznej. To trochę tak, jakby policjanci na koniach próbowali złapać przemytników w samochodach sportowych”.

Komentując partnerstwo z Kaspersky Lab, Sekretarz Generalny INTERPOLu, Ronald K. Noble, powiedział: „INTERPOL musi pracować z wszystkimi właściwymi podmiotami sektora publicznego i prywatnego zaangażowanymi w zapewnianie bezpieczeństwa przed cyberprzestępcami - zarówno w cyberprzestrzeni, jak i w realnym świecie. Kaspersky Lab jest jednym z globalnych liderów pod względem bezpieczeństwa internetowego. Założyciel firmy, Jewgienij Kasperski, pokazał gotowość i zobowiązał się do wspierania organów ścigania w tej wspólnej walce o zabezpieczenie internetu przed przestępczością. INTERPOL planuje również współpracę z systemami i analitykami Kaspersky Lab w celu stworzenia pierwszego w historii cyberalarmu INTERPOLu uruchamianego w momencie zidentyfikowania szkodliwego kodu, szkodliwego oprogramowania lub innej aktywności cyberprzestępczej o poważnych skutkach globalnych”.

Noboru Nakatani, dyrektor wykonawczy placówki Global Complex for Innovation (IGCI) INTERPOLu, która zostanie uruchomiona w Singapurze w 2014 r., dodał: „Zdecydowana reakcja ze strony organów ścigania nie wystarczy do tego, aby ubiec cyberprzestępców. Ścisła współpraca, jak również zaangażowanie w budowę potencjału oraz w szkolenia, ze wszystkimi zainteresowanymi sektorami, łącznie z sektorem prywatnym, ma istotne znaczenie dla opracowania prawdziwie globalnej strategii dotyczącej cyberbezpieczeństwa”.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.