Kaspersky Lab aktywnie wspiera inicjatywę INTERPOL Global Complex for Innovation w Singapurze
Kaspersky Lab zobowiązał się do ścisłej współpracy z INTERPOL Global Complex for Innovation (IGCI). Decyzja ta została ogłoszona po spotkaniu zorganizowanym 19 marca 2013 roku w siedzibie głównej Kaspersky Lab w Moskwie.
2013-04-02, 09:10

W spotkaniu uczestniczył Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i współzałożyciel Kaspersky Lab, Ronald Noble, Sekretarz Generalny INTERPOL, oraz Noboru Nakatani, dyrektor generalny IGCI.

Główne punkty agendy spotkania obejmowały tematy dotyczące cyberprzestępczości i pojawiających się cyberzagrożeń, jak również istoty współpracy w walce z cyberprzestępcami w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w internecie. Kluczowym efektem spotkania było potwierdzenie przez Kaspersky Lab planów oddelegowania swoich najlepszych ekspertów do laboratorium IGCI, po tym jak zostanie uruchomione w 2014 roku, oraz zapewniania regularnego szerokiego wsparcia oraz informacji dotyczących zagrożeń. Kaspersky Lab zobowiązał się również wspomóc IGCI w jego działaniach ukierunkowanych na budowę potencjału w celu zwiększenia możliwości organów ścigania na całym świecie w zakresie zwalczania cyberzagrożeń.

IGCI wyposaży międzynarodową cyberpolicję w narzędzia oraz wiedzę niezbędne do lepszego reagowania na zagrożenia cybernetyczne XXI wieku, np. poprzez identyfikowanie cyberprzestępców oraz oferowanie innowacyjnego szkolenia i wsparcia operacyjnego organom ścigania na całym świecie.

Komentując spotkanie z INTERPOLem i planowaną bliską współpracę, Jewgienij Kasperski powiedział: „Niezmiernie cieszę się z wyniku tego spotkania. Przez ponad dziesięć lat forsowałem ideę stworzenia organizacji, którą określałem jako ‘Internet-INTERPOL’, i w końcu stało się to rzeczywistością. W związku z tym całym sercem popieramy tę inicjatywę, co potwierdzają nasze plany oddelegowania niektórych z naszych najlepszych analityków do IGCI w Singapurze. Wkrótce cyberprzestępcy nie znajdą miejsca, w którym mogliby się ukryć – nie będą mogli zakopać się w tym czy innym państwie, tak jak robili to do tej pory. Sieć zacieśnia się wokół cyberprzestępców”.     

Dyrektor wykonawczy IGCI, pan Nakatani, powiedział: „Dzięki wparciu dla INTERPOL Global Complex for Innovation zapowiedzianemu przez Jewgienija Kasperskiego, założyciela i dyrektora generalnego Kaspersky Lab, organy ścigania w naszych 190 państwach członkowskich będą mogły korzystać z wiedzy specjalistycznej umożliwiającej wygenerowanie odpowiednich informacji, które pozwolą im chronić cyberprzestrzeń i pociągać cyberprzestępców do odpowiedzialności karnej”.

Sekretarz generalny INTERPOLu, Ronald Noble, potwierdził odczucia obu swoich odpowiedników, dodając: „Międzynarodowej przestępczości nie da się zwalczać w pojedynkę, dlatego bardzo istotne jest korzystanie z doświadczenia i wsparcia sektora prywatnego. Przeciwdziałanie cyberprzestępczości wymaga współpracy, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, organów ścigania z sektorem prywatnym, a zwłaszcza z tak dalekowzrocznymi liderami branży technologicznej jak Kaspersky Lab, w celu dotrzymania kroku dzisiejszym cyberprzestępcom”.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.