Kolejny awans Cinkciarz.pl na liście największych firm w Polsce
“Rzeczpospolita” opublikowała czternastą edycję Listy 2000 Polskich Przedsiębiorstw. Spółka Cinkciarz.pl kolejny rok z rzędu awansowała. Tym razem na 26 miejsce w rankingu.
2015-10-22, 13:35

Na podstawie informacji zebranych przez redakcję wysłano ankiety do ponad 6 tys. firm, które w 2014 r. osiągnęły co najmniej 100 mln zł przychodów. W zestawieniu zaprezentowano wyniki 2 tys. przedsiębiorstw. Cinkciarz.pl zajął 26 miejsce. W stosunku do ub. roku awansował o dwie pozycje. Spółka zajęła także wysokie miejsce na liście przedsiębiorstw o najwyższych stopach zwrotu z aktywów. Tutaj Cinkciarz.pl znalazł się na 39 pozycji.

Serwis wymiany walut jest też najwyżej notowaną firmą w województwie lubuskim. Kolejny na liście jest żarski Kronopol, który uplasował się na 169 miejscu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników za 2014 r. Obroty w wysokości 8,4 mld zł to powód do dumy. Wytrwale pracujemy nad tym, aby dostarczać naszym klientom usług najwyższej jakości. Jak widać, przynosi to wymierne korzyści - komentuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Większość firm, znajdujących się na czołowych miejscach rankingu, należy do spółek Skarbu Państwa. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął PKN Orlen, kolejne Jeronimo Martins Polska. Na trzeciej pozycji znalazło się PGNiG SA. Cinkciarz.pl wyprzedza m.in. Pocztę Polską czy Polską Grupę Zbrojeniową.

- Dla przedsiębiorstw niezwykle istotny i widoczny w naszym rankingu eksporterów jest wzrost ich sprzedaży zagranicznej. Coraz więcej firm rusza ze swoimi towarami za granicę, zdobywa tam doświadczenie i staje do konkurencji z najnowocześniejszymi firmami Zachodu - komentuje ranking Paweł Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego “Rzeczpospolitej”.

 

INFORMACJE O MARCE

Spółka Cinkciarz.pl to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Europie. Z usług lidera internetowego rynku wymiany walut korzystają m.in. przedsiębiorstwa i instytucje oraz klienci indywidualni. Dzięki usługom serwisu klienci unikają dodatkowych wydatków związanych z przelewami międzynarodowymi, np. opłat naliczanych przez zewnętrzne instytucje płatnicze lub banki pośredniczące. Od 2010 r. firma z powodzeniem funkcjonuje w sektorze fintech. System rozwiązań, które oferuje to innowacyjny produkt finansowy. Firma należy do organizacji SWIFT, zrzeszającej największe banki oraz instytucje finansowe.

Serwis jest dostępny przez całą dobę. Użytkownicy mają możliwość wymiany waluty za pomocą portfela walutowego, modelu transakcji społecznościowych oraz z rachunku bankowego. Wymianę walut wspiera szereg narzędzi: stałe zlecenie, polecenie zapłaty, alert walutowy. Serwis udostępnia również aplikacje mobilne na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS, Windows Phone, Blackberry oraz Windows 8.

Firma aktywnie wspiera ideę sportu. Cinkciarz.pl jest sponsorem m.in. klubu koszykarskiego Chicago Bulls oraz Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

źródło: cinkciarz.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy