Szkody w lasach po huraganowych wiatrach
Leśnicy z terenu szczecińskiej dyrekcji Lasów Państwowych zakończyli wstępną inwentaryzację szkód wyrządzonych przez huraganowe wiatry, które przeszły przez tamtejsze lasy na początku września.
2015-09-14, 11:30

Gwałtowne wiatry wystąpiły w centralnej i południowo-wschodniej części Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, wyrządziły duże szkody w drzewostanach i w infrastrukturze leśnej. Straty w drzewostanach spowodowane wiatrami to około 150 tys. m3 wywrotów i złomówprzy czym szkody powierzchniowe odnotowano na powierzchni około 10 tys. ha, w tym kwalifikujących się do usunięcia zrębami zupełnymi na powierzchni ok. 150 ha.

Podczas silnych wiatrów została również zniszczona infrastruktura leśna (głównie ogrodzenia upraw leśnych) oraz budynki. Największe uszkodzenia wystąpiły w nadleśnictwach: Bierzwnik (ok. 39 tys. m3), Karwin (ok. 25 tys. m3), Skwierzyna (ok. 28 tys. m3) i Strzelce Krajeńskie (ok. 50 tys. m3).

Na obszarach objętych klęską wiatrołomów występuje duże zagrożenie dla ludzi, dlatego na najbardziej zagrożonych obszarach nadleśnictwa: Skwierzyna, Strzelce Krajeńskie, Karwin wprowadziły zakaz wstępu do lasu.

źródło: lasy.gov.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy