PKO Bank Polski sponsorem głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni
PKO Bank Polski po raz czwarty jest partnerem głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni. Bank od lat angażuje się w projekty kulturalne, także związane z X muzą, wspierając wiele przedsięwzięć, m.in. projekt rekonstrukcji cyfrowej klasyki polskiego kina, czy wydarzeń filmowych. Największym z nich jest gdyński festiwal, którego 40. jubileuszowa edycja odbywa się 14-19 września.
2015-09-10, 15:43

Tegoroczny festiwal będzie pełen atrakcji, wśród nich, m.in. przegląd filmów milicyjnych, czy sekcja skarbów kina przedwojennego. Wyjątkowe będą także nagrody. Oprócz prestiżowych Złotych Lwów przyznawane zostaną m.in. Diamentowe Lwy dla najlepszego filmu, muzyki oraz aktora i aktorki nagrodzonych na festiwalu w ciągu 40 lat jego istnienia. Zwycięzcę, którego wskazali internauci poznamy już na Gali Otwarcia 14 września. Historia festiwalu dowodzi, że cenimy rodzimą kinematografię i to nie tylko obraz ale też muzykę i dialogi. Do 20 września na portalu Bankomania, każdy może zgłosić swój ulubiony cytat z polskiego filmu . Do wygrania filmy z klasyki polskiego kina po cyfrowej rekonstrukcji.

Specjalną statuetkę Platynowych Lwów otrzyma Tadeusz Chmielewski, scenarzysta, producent i reżyser, powszechnie znany m.in. z realizacji filmów: „Nie lubię poniedziałku” czy „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali finałowej 19 września. Jej laureatami są także Tadeusz Konwicki, Roman Polański, Jerzy Antczak, Jerzy Wójcik i Sylwester Chęciński.  PKO Bank Polski jest partnerem głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni, ale jako mecenas kultury działa od wielu lat. W tym roku został partnerem tytularnym Festiwalu PKO Off Camera, a ponadto współpracuje z Gdyńską Szkołą Filmową i wspiera młodych artystów, m.in. jako partner główny konkursu dla początkujących scenarzystów Script Pro. Na podstawie wyróżnionych tam prac powstało wiele wybitnych filmów, m.in. „Komornik”, „Lęk wysokości”, „Carte Blanche” czy „Bogowie” .  Ponadto, jest partnerem strategicznym Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans oraz Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto w I półroczu 2015 roku wyniósł 1 350 mln zł. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznaną przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w rankingu Najlepszy Bank dla Firm miesięcznika „Forbes”, uzyskując sześć gwiazdek w ogólnej klasyfikacji. Bank uplasował się także w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu Jakość na Bank 2013, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz siódmy zwyciężył w cyklicznym badaniu infolinii bankowych, przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu 50 największych banków w Polsce miesięcznika finansowego „Bank”. W tegorocznej edycji rankingu zwyciężył w kategorii Banki finansujące nieruchomości, a wśród banków oferujących kredyty konsumenckie Consumer finance zajął 3. miejsce. W XII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 „Gazety Bankowej” PKO Bank Polski otrzymał nagrodę w kategorii Bankowość elektroniczna i e-finanse, którą kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank wygrał również w kategorii Systemy back office za wdrożenie Centrum Innowacji. O tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej nagrodziła PKO Junior w kategorii Projekt Roku. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według magazynu „The Banker”, który wycenił wartość marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014 „Rzeczpospolitej” marka PKO Banku Polskiego pozostała najcenniejsza w kategorii finanse - jej wartość wyceniono na 3,6 mld złotych. Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości, organizowanego w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego, przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategoriach Najlepszy Bank oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC, przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju. PKO Bank Polski jest także laureatem plebiscytu Złoty Bankier 2013 w kategorii Najlepszy kredyt hipoteczny i Innowacja Finansowa za aplikację IKO.

źródło: media.pkobp.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy