Pozytywna decyzja KNF w sprawie oddziału PKO Banku Polskiego w Niemczech
Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o przesłaniu do niemieckich władz nadzorczych (BaFin) wniosku notyfikacyjnego PKO Banku Polskiego dotyczącego planów otwarcia oddziału korporacyjnego w Niemczech. Tym samym osiągnięty został ważny kamień milowy na drodze ekspansji największego polskiego banku na niemiecki rynek.
2015-09-09, 09:54

Przesłanie wniosku notyfikacyjnego przez KNF kończy postępowanie przed polskim nadzorcą. Kolejny krok proceduralny to przekazanie Bankowi przez BaFin informacji o przepisach prawa niemieckiego, które będą miały zastosowanie do oddziału. Po jej otrzymaniu (lub w przypadku braku kontaktu ze strony BaFin) po upływie dwóch miesięcy od daty przekazania wniosku przez KNF, Bank może rozpocząć prowadzenie działalności na terenie Niemiec.

- Zakończenie postępowania przed Komisją Nadzoru Finansowego kończy ważny etap w przygotowaniach do otwarcia naszego niemieckiego oddziału. Wielu klientów korporacyjnych PKO Banku Polskiego prowadzi już działalność za zachodnią granicą. Chcemy być tam z nimi i wspierać ich w pełnym zakresie aktywności biznesowej – mówi Paweł Surówka, dyrektor oddziału PKO Banku Polskiego w Niemczech.

Uruchomienie placówki korporacyjnej PKO Banku Polskiego w Niemczech jest elementem strategii zakładającej podążanie przez Bank na zagraniczne rynki za swoimi klientami. Głównym zadaniem oddziału będzie wsparcie ekspansji międzynarodowej polskich firm poprzez oferowanie im szytych na miarę produktów i usług.

Zlokalizowana we Franfurcie nad Menem placówka będzie funkcjonowała pod nazwą PKO Bank Polski Niederlassung Deutschland. W palecie oferowanych w niej usług i produktów znajdą się m.in.: bankowość transakcyjna (w tym międzynarodowy cash pooling), bankowość elektroniczna, produkty skarbowe, trade finance, kredyty korporacyjne, a także doradztwo dotyczące rynków zagranicznych.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto w I półroczu 2015 roku wyniósł 1 350 mln zł. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznaną przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w rankingu Najlepszy Bank dla Firm miesięcznika „Forbes”, uzyskując sześć gwiazdek w ogólnej klasyfikacji. Bank uplasował się także w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu Jakość na Bank 2013, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz siódmy zwyciężył w cyklicznym badaniu infolinii bankowych, przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu 50 największych banków w Polsce miesięcznika finansowego „Bank”. W tegorocznej edycji rankingu zwyciężył w kategorii Banki finansujące nieruchomości, a wśród banków oferujących kredyty konsumenckie Consumer finance zajął 3. miejsce. W XII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 „Gazety Bankowej” PKO Bank Polski otrzymał nagrodę w kategorii Bankowość elektroniczna i e-finanse, którą kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank wygrał również w kategorii Systemy back office za wdrożenie Centrum Innowacji. O tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej nagrodziła PKO Junior w kategorii Projekt Roku. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według magazynu „The Banker”, który wycenił wartość marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014 „Rzeczpospolitej” marka PKO Banku Polskiego pozostała najcenniejsza w kategorii finanse - jej wartość wyceniono na 3,6 mld złotych. Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości, organizowanego w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego, przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategoriach Najlepszy Bank oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC, przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju. PKO Bank Polski jest także laureatem plebiscytu Złoty Bankier 2013 w kategorii Najlepszy kredyt hipoteczny i Innowacja Finansowa za aplikację IKO.

źródło: media.pkobp.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy