W ostatnią niedzielę wakacji na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się Piknik z Klimatem, organizowany przez urząd miasta.
VIII edycja tej imprezy upłynęła pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu”. Celem wydarzenia była dyskusja na temat zmian klimatu przed planowaną na grudzień konferencją w Paryżu, a także ogólna edukacja ekologiczna.
2015-08-31, 20:01

Organizatorzy przygotowali dla gości liczne rodzinne konkursy z nagrodami, pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych. Na stoisku Klubu Gaja można było np. zbudować domek dla dzikich zapylaczy. Wystarczyły do tego olchowe deseczki, trzcina i nawiercone drewniane klocki. Własnoręcznie wykonany domek można było zabrać na pamiątkę, umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Uczestnicy imprezy mogli dowiedzieć się, jak bardzo pożyteczne i potrzebne są owady zapylające, którym grozi wyginięcie.

Swoimi refleksjami na temat roli ekologii w codziennym życiu podzielili się goście m.in.: Jacek Bożek, prezes klubu Gaja, aktorzy Dominika Ostałowska, Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski oraz sportowiec Sebastian Chmara. Całość poprowadził Jarosław Kret.

źródło: lasy.gov.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy