MEGAROCK PLUS i ROCKMIN PLUS – optymalne dwuwarstwowe ocieplenie poddasza użytkowego
Dwuwarstwowe ocieplenie poddasza użytkowego, wykonane przy pomocy produktów z wełny skalnej ROCKWOOL, to trwałe i niezawodne rozwiązanie na lata oraz łatwy i szybki montaż. MEGAROCK PLUS i ROCKMIN PLUS to optymalny zestaw do poddaszy, gwarantujący świetną izolacyjność na lata, niepalność i komfort akustyczny.
2015-07-21, 11:48

Zgodnie ze standardem ROCKWOOL, zestawem rozwiązań izolacyjnych, dla domów optymalne ocieplenie poddasza użytkowego powinno być wykonane w dwóch warstwach i mieć grubość 35 cm. Pierwsza warstwa ocieplenia układana jest między krokwiami poddasza – maty MEGAROCK PLUS, dzięki swojej gęstości zachowują sprężystość, co przekłada się na łatwość montażu. Klinują się same między krokwiami i nie wymagają dodatkowego mocowania. Dzięki sprężystości skalnej wełny ROCKWOOL łatwo można uzyskać szczelną i ciągłą izolację, a dzięki temu ograniczyć ryzyko powstawania mostków termicznych. Drewniane elementy nośne więźby dachowej (krokwie, jętki, kleszcze) tworzą liniowe mostki termiczne, dlatego konieczne jest zastosowanie drugiej warstwy ocieplenia. Wierzchnia warstwa wykonana z płyt ROCKMIN PLUS osłania je szczelni i gwarantuje ciągłość izolacji. Dodatkowo, dzięki właściwościom skalnej wełny zwiększamy bezpieczeństwo pożarowe całej konstrukcji i poprawiamy komfort akustyczny.

Porada eksperta:

Ocieplenie poddasza użytkowego powinno być zawsze wykonywane w dwóch warstwach. Powinniśmy zacząć od dokładnych pomiarów rozstawu w świetle między krokwiami. Następnie rozwijamy matę z wełny skalnej, którą wykorzystujemy jako pierwszą warstwę ocieplenia i odmierzamy odcinki, pamiętając o zachowaniu naddatku. Maty ROCKWOOL, dzięki swej gęstości, mogą się samodzielnie utrzymywać między krokwiami, bez konieczności dodatkowego mocowania. Potrzebne odcinki mat warto docinać z jej długości – zmniejsza to ilość odpadów. Docięte maty wkładamy między krokwie. Pierwszą warstwę ocieplenia układamy starannie, zwracając szczególną uwagę na szczelne przyleganie mat do siebie i do elementów konstrukcji poddasza. Następnie montujemy stalowy ruszt pod okładziny połaci i stropu nad poddaszem. Zalecamy, aby profile nośne przed montażem wypełnić od wewnątrz paskami z wełny skalnej, co polepsza izolacyjność termiczną poddasza. Drugą warstwę ocieplenia z płyt z wełny skalnej ROCKWOOL układamy pod krokwiami, jętkami czy kleszczami, między profilami nośnymi okładzin. W tej warstwie ocieplenia można poprowadzić zabezpieczone przewody instalacji elektrycznej (np. w rurkach).

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy