Ewa Bugdoł w pierwszej dziesiątce na Mistrzostwach Świata w Szwecji
W sobotę, 27 czerwca, w mieście Motala w Szwecji odbyły się Mistrzostwa Świata ITU w Triathlonie na Dystansie Długim. Nasz kraj reprezentowała m.in. Ewa Bugdoł. Zawodniczka sponsorowana przez RAFAKO S.A. uplasowała się na ósmej lokacie.
2015-07-03, 13:40

Ewa Bugdoł to niezwykle utalentowana a zarazem skromna triathlonistka z Rud koło Raciborza. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak 6-krotne Mistrzostwo Polski na Dystansie Długim w Triathlonie i pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Kobiet na Dystansie Długim.

Udział Ewy w Mistrzostwach Świata w Szwecji nie był pierwszym w tym sezonie. Wcześniej walczyła w zawodach Triathlon Mietków na dystansie 950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu, gdzie zwyciężyła wśród kobiet i zdobyła siódmą notę w klasyfikacji ogólnej.

Pomimo nabytej w maju br. kontuzji, udało jej się konkurować na MŚ w Szwecji na dystansie 1500 m pływania, 120 km na rowerze i 30 km biegu - Był to pierwszy mój start na Dystansie Długim w tym roku. Z powodu problemów zdrowotnych nie miałam szansy na wcześniejsze zmagania. Zawody te uważam za udane, a ósme miejsce Mistrzostw Świata, to dobry wynik. Przez wcześniej wspomnianą kontuzję, nie byłam w 100 procentach przygotowana, ale mimo to udało mi się znaleźć wśród dziesięciu najlepszych kobiet świata - opowiada Ewa Bugdoł, kilkukrotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim, sponsorowana przez firmę RAFAKO S.A. - Atmosfera była bardzo dobra. Przyjechali kibice z całego świata, w tym również z Polski. Ich doping był niezwykle motywujący - dodaje triathlonistka z Rud.

Już niedługo, bo 26 lipca, polską zawodniczkę czeka jedna z największych imprez triathlonowych w Europie - Enea Challenge Poznań. Jak ocenia swoje siły w kolejnym starciu Mistrzyni Polski? - Cieszę się, że już zaczęłam ten sezon. Jestem zadowolona z rezultatów poprzednich rywalizacji. Mam nadzieję, że następne okażą się jeszcze lepsze. Stale poprawiam swoją formę i myślę, że w Poznaniu dam z siebie wszystko - mówi Ewa Bugdoł.

Wydarzenie w Poznaniu nie będzie ostatnim, w którym triathlonistka zawalczy o podium. Wieńczącymi zawodami w sezonie 2015 będzie Puchar Świata w Weihai w Chinach, który odbędzie się 13 września.

Warto wspomnieć, że Ewa jest ambasadorem wrocławskiej Fundacji „Potrafię pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi i każdy swój występ w rozgrywkach sportowych, dedykuje podopiecznym tej organizacji i ich rodzinom.

***

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

 

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy