Niezwykłe przykłady wzornictwa użytkowego
Wzornictwo, coraz częściej określane mianem designu, w obszar swojego zainteresowania wciągnęło już absolutnie każdą dziedzinę naszego życia. Wszystko, co nas otacza i czym posługujemy się na co dzień lub od święta, zostało zaprojektowane tak, aby jak najlepiej spełniać swoją funkcję i aby cieszyć oko swoim wyglądem. Zasada ta dotyczy również tak, wydawałoby się, różnych artykułów użytkowych, jak przedłużacze i oprawy oświetlenia drogowego.
2015-06-26, 11:19

Genialnie proste rozwiązanie

Potrzeby klienta od zawsze były głównym wyznacznikiem dla producentów. Tak też jest w przypadku zakładów meblarskich, których projektanci postanowili ułatwić życie wielu pracownikom biur oraz uczestnikom szkoleń lub konferencji i stworzyli biurka z miejscem na przedłużacze elektryczne. Obecnie przedłużacz biurkowy wpuszczany w mebel uznawany jest za niezastąpiony element wyposażenia każdego biura i sali konferencyjnej. Dzieje się tak nie tylko z tego powodu, że w użytku pozostało bardzo niewiele urządzeń biurowych niekorzystających z energii elektrycznej. Bardzo ważnym powodem jest także wygoda i estetyka owego rozwiązania.

Przedłużacz biurkowy wpuszczany to jedno z bardziej niedocenianych dzieł designerów zajmujących się projektowaniem produktów i struktur użytkowych. Gniazdo blatowe montowane w biurku pozwala uniknąć mozolnego poszukiwania miejsca na wpięcie nowego urządzenia oraz dyskretnie ukryć plątaninę kabli niezbędnych do zasilenia wszystkiego, co niezbędne w pracy. Co ciekawe, odpowiednie zaprojektowanie tego typu przedłużaczy pozwala na zamykanie nieużywanych gniazd i w tym samym na zachowanie właściwej estetyki mebla.

Bo wygląd zawsze ma znaczenie

Podobnie rzecz ma się w przypadku opraw oświetlenia drogowego. Dobrym przykładem jest tu oprawa ACRON w każdym ze swoich czterech wersji przeznaczona do stosowania na terenach otwartych o różnych wymaganiach oświetleniowych. Modele te, uniwersalne w wielu rolach, różnią się od siebie budową (mogą być jedno- lub dwukomorowe), wielkością, rodzajem i zakresem mocy oraz typem układów zasilających. To, co je łączy, to doskonały design przygotowany przez specjalistów od projektowania produktu i struktur użytkowych. Dzięki ich pracy, oprawy ACRON są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. I choć może to wydawać się niewiarygodne, wygląd jest tym, na co wszyscy zwracają uwagę. Nawet w przypadku oświetlenia drogowego.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.emi-led.pl/

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy