PROTON Andropolu dołącza do międzynarodowej rodziny PBI
Andropol SA, Andropol partnerem amerykańskiego koncernu, Andropol i PBI, Andropol i PBI Performance Products Inc., Interschutz Andropol, Interschutz 2015
2015-06-15, 22:09

Polski producent tkanin Andropol SA został oficjalnym partnerem amerykańskiego koncernu PBI Performance Products Inc. Informację ogłoszono podczas międzynarodowych targów pożarniczo-ratowniczych Interschutz  2015 w Hanowerze.

Przedmiotem współpracy jest produkcja wysoko przetworzonych tkanin na bazie włókien PBI, służących ochronie personalnej pracowników różnych gałęzi przemysłu. PBI (Polibenzimidazole) jest stabilnym włóknem organicznym, zapewniającym właściwą termoregulację w szerokim zakresie zastosowań w wysokich temperaturach. Włókno nie pali się w powietrzu, nie topi się, ani nie skrapla pod wpływem temperatury, zachowuje stabilność i elastyczność po ekspozycji na płomień. Jako podstawa wielu mieszanek tkanin odpornych na palenie, włókno PBI zwiększa ich wydajność łącząc odporność na płomień i ochronę termiczną z najwyższym poziomem komfortu, trwałości i ochrony.

Dzięki tym unikatowym właściwościom włókno jest stosowane w specjalistycznych ubraniach dla strażaków i ratowników, pracowników przemysłowych i wojska.

Prace Andropolu nad nową tkaniną, która otrzymała oficjalna nazwę PROTON, trwały kilka miesięcy.

- PBI bacznie obserwowało postępy tych prac, by ostatecznie poddać tkaninę badaniom i testom – mówi TomaszSpólnicki, kierownik produktu Andropolu. – Efekty przeszły nasze oczekiwania - już pierwsza wykonana przez Andropol próba okazała się sukcesem.

Sukces spółki jest tym większy, że w Europie licencję na produkcję tkanin zawierających włókno PBI posiadały do tej pory zaledwie trzy firmy.

- Fakt, że znaleźliśmy się w elitarnym gronie firm, które zyskały uznanie i zaufanie tak znaczącego w branży międzynarodowego koncernu jakim jest PBI, to dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja – mówi Radosław Klinowski, dyrektor handlowy Andropolu. - Ta współpraca to uwieńczenie naszych wieloletnich starań i pracy nad innowacyjnymi technologiami, które służą ochronie ludzi, pracujących w trudnych, często ekstremalnych warunkach.

Produkt Andropolu - mimo stosunkowo wysokiej ceny - wzbudził wielkie zainteresowanie branży również podczas Targów Interschutz.

- Polscy strażacy, odwiedzający imprezę wielokrotnie podkreślali, że chcieliby być wyposażeni w mundury zapewniające im wyższy stopień bezpieczeństwa. Również opinie strażaków ze straży zakładowych dużych koncernów paliwowych były pozytywne – dodaje Radosław Klinowski.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy