ACS 580 - nowy falownik w ofercie APS SA
Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA wprowadza do obrotu nowy przemiennik częstotliwości ACS580 firmy ABB. Spółka sprawdziła urządzenie w praktyce – w swoich inwestycjach.
2015-06-12, 22:25

ACS 580 to następca najbardziej uniwersalnej i najpopularniejszej serii przemienników częstotliwości firmy ABB - ACS550.

- Napęd świetnie nadaje się do wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, a jego uruchamianie i konfiguracja są niezwykle proste – mówi kierownik produktu, Jarosław Skorulski z APS SA.

Nowy falownik jest przystosowany do sterowania pompami, wentylatorami, przenośnikami, mieszadłami oraz wieloma innymi urządzeniami w aplikacjach zmienno- i stałomomentowych. Menu ustawień podstawowych w panelu sterowania, wraz z zaprogramowaną funkcją asystentów, znacznie przyspiesza i ułatwia uruchomienie napędu.  Wszystkie istotne funkcjonalności zostały wbudowane w standardzie, co eliminuje potrzebę zakupu dodatkowego osprzętu i upraszcza dobór urządzenia. Elementy takie jak: filtr EMC, dławik "swinging choke" o zmiennej indukcyjności, interfejs magistrali komunikacyjnej Modbus RTU oraz funkcja bezpiecznego wyłączenia momentu (STO) upraszczają dobór, montaż i obsługę napędu. Przemiennik przeznaczony jest do montażu naściennego w obudowie o stopniu ochrony IP21 i IP55, w zakresie mocy od 0,75 kW do 250 kW.

Nowy falownik będzie można kupić w sklepie internetowym białostockiej spółki Automatyka Pomiary Sterowanie SA od sierpnia br.

- Jesteśmy dystrybutorem i partnerem handlowym firmy ABB, sprzedajemy jedne z najlepszych produktów na rynku napędów elektrycznych, szkolimy klientów i zapewniamy im profesjonalne doradztwo techniczne podczas rozruchu i eksploatacji - mówi kierownik biura handlowego APS S.A. Krzysztof Lotko.

Spółka sprawdziła urządzenia w praktyce. Znajdują one zastosowanie w dużych obiektach klientów APS SA w takich gałęziach przemysłu jak elektrociepłownie, elektrownie, oczyszczalnie ścieków, wodociągi.

- Ich użytkownicy jednoznacznie  potwierdzają  ich niezawodność i bezawaryjność nawet w najbardziej zaawansowanych aplikacjach – dodaje Jarosław Skorulski.

 

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy