Dekpol zbudował stanowisko montażu dla Remontowa Shipbuilding
W gdańskiej stoczni powstał nowy ciąg technologiczny przeznaczony do montażu i przesuwania jednostek pływających z możliwością wodowania statków do 130 m długości. Generalnym wykonawcą płyty żelbetowej wyposażonej w pełną infrastrukturę technologiczną był Dekpol. Wartość kontraktu wyniosła 5,4 mln zł.
2015-05-27, 21:44

Dekpol zrealizował duży projekt o wartości 5,4 mln zł na zlecenie gdańskiej firmy Remontowa Shipbuilding należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding. W ramach zamówionych prac giełdowa spółka Dekpol zbudowała stanowisko montażu i przesuwania jednostek o wymiarach 29 na 134 metry. W efekcie powstał nowy ciąg technologiczny przeznaczony do montażu i przesuwania jednostek pływających z możliwością wodowania statków do 130 m długości.

„Inwestycja została zrealizowana zgodnie ze wszelkimi ustaleniami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty przeznaczone dla wielu branż, w tym także dla przemysłu stoczniowego” - powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Dekpol S.A.

Stanowisko montażu stanowi płyta żelbetowa wyposażenia w pełną infrastrukturę, w tym: media w postaci pary technologicznej, sprężonego powietrza, tlenu, acetylenu, CO2, rozdzielnie elektryczne, sieć stanowisk spawalniczych, sieci wodociągów z hydrantami oraz doprowadzenie wody technologicznej, sieć kanalizacji deszczowej i oświetlenie stanowisk montażowych. Zbudowana konstrukcja służy do przesuwania realizowanych w stoczni jednostek, pomiędzy miejscem produkcji, a miejscem wodowania. Celem wzmocnienia gruntu pod ścieżkę suwnicy Dekpol dodatkowo wykonał i umieścił w podłożu łącznie 834 kolumny o długości 7,5 metra.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy