Kasza bez tajemnic – spotkanie kulinarne „Pod znakiem kaszy” w Łodzi
W środę, 10 lipca br. w Łodzi odbędzie się spotkanie kulinarne „Pod znakiem kaszy”. Wydarzenie zaplanowano w ramach kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”, która ma zachęcić do częstszego spożywania kaszy i wprowadzenia jej na stałe do codziennej diety. Miłośników kaszy serdecznie zapraszamy!
2013-07-02, 21:25

Spotkanie kulinarne „Pod znakiem kaszy” rozpocznie się o godzinie 17:00 w Restauracji Polka w C.H. Manufaktura przy ulicy Ogrodowej 19a. Podczas spotkania blogerka kulinarna Dorota Wdowińska-Rozbicka, autorka bloga „Dorota Smakuje”, wspierająca kulinarnie ogólnopolską kampanię „Lubię kaszę…” będzie przygotowywała przekąski na bazie kaszy oraz opowiadała o możliwościach, jakie daje w kuchni. Jednocześnie uczestnicy będą mogli posłuchać ciekawego wykładu o walorach zdrowotnych kaszy oraz uzyskać cenne wskazówki od dietetyczki, mgr Katarzyny Foszner.

Na spotkaniu nie zabraknie degustacji pysznych przysmaków przygotowanych na bazie kaszy!  Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do potwierdzenia swojej obecności wysyłając maila na adres: Agnieszka_Zeglinska@itbc.pl lub dzwoniąc pod numer: 22 250 49 20. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Ogólnopolska kampania „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” ma przekonać Polki i Polaków, że warto jeść kaszę częściej i uwzględnić ją w codziennej diecie.

Regularnie, czyli kilka razy w tygodniu, kaszę je tylko 9% Polaków. Nasza kampania ma zachęcić Polki i Polaków do częstszego jej spożywania – mówi Agnieszka Falba, Dyrektor Biura Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, inicjatora ogólnopolskiej kampanii „Lubię kaszę…”. Między innymi poprzez spotkania kulinarne chcemy pokazać, że dania z kaszy wcale nie są nudne i trudne w przygotowaniu, a wręcz przeciwnie – że kasza potrafi inspirować i stwarza w kuchni nieograniczone możliwości – dodaje.

Na potrzeby kampanii powstała strona internetowa www.lubiekasze.pl, dzięki której można poznać różne rodzaje i walory zdrowotne kaszy, dowiedzieć się, jak przekonać do niej dzieci oraz zamieszczać własne przepisy na dania z kaszą.

Organizatorem działań, sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy