Urinal® INTENSIV – wakacje bez uporczywego szczypania
Długo wyczekiwany urlop tuż tuż, walizka ledwo domknięta, plecak wypełniony po brzegi, a jeszcze tyle rzeczy do zabrania! Najważniejsze, aby w gorączce pakowania nie stracić głowy i oprócz stroju kąpielowego oraz kremu z filtrem zabrać dobrze wyposażoną apteczkę podróżną. Warto, by znalazł się w niej Urinal® Intensiv o maksymalnej skuteczności już w jednej tabletce*, wspierający nas od pierwszego dnia stosowania, gdy uporczywe szczypanie i częste wizyty w toalecie zakłócają błogi wypoczynek.
2013-06-28, 23:21

Aby wakacyjny czas przygody i relaksu był w pełni udany, musi iść w parze ze zdrowym rozsądkiem. Choć naszym celem jest odpoczynek od codzienności i regeneracja sił, o tym, jak ważne było zabranie z sobą wszystkich niezbędnych rzeczy, dowiadujemy się niejednokrotnie dopiero w razie potrzeby. Słońce, przyjemna bryza morska, długie kąpiele potrafią uśpić czujność, a wtedy nietrudno o piekący i szczypiący problem. Jednak, aby nie wywoływać „wilka z lasu” (ani z wody), wystarczy pamiętać, że duże różnice temperatur, mokre kostiumy kąpielowe i wilgotny piasek mogą ułatwić powstawanie kłopotów, z którymi będziemy szukać toalety, jak na przysłowiowe „zapalenie pęcherza”.

W takich sytuacjach ulgę może przynieść stosowanie preparatów na bazie żurawiny wielkoowocowej, jak Urinal® Intensiv.

Zdaniem lekarzy:

„Działanie profilaktyczne żurawiny w odniesieniu do ZUM (zapalenie układu moczowego) opiera się na hamowaniu adherencji (przywierania) bakterii do nabłonka dróg moczowych oraz obniżaniu pH moczu, co minimalizuje niekorzystne warunki do namnażania bakterii. Składnikami odpowiedzialnymi za właściwości antybakteryjne żurawiny są spolimeryzowane proantocyjanidyny (PAC). Skuteczność działania preparatów żurawinowych w profilaktyce ZUM uzależniona jest właśnie od odpowiedniej ilości PAC. Warto podkreślić, że żurawina zawiera w swoim składzie bardzo szeroki wachlarz związków antyoksydacyjnych, w tym polifenole, flawonoidy, antocyjany” **.

Dlaczego Urinal® Intensiv?

  • Dobroczynne efekty widać już od pierwszego dnia stosowania.
  • To maksymalna skuteczność w 1 tabletce.
  • Preparat zawiera najwyższą na rynku polskim koncentrację żurawiny - w jednej tabletce jest aż 423 000 mg proantocyjanidyn z żurawiny (PAC).
  • Dzięki unikatowej technologii pozyskiwania wyciągu z żurawiny w formie ekstraktu CystiCran®, w jednym opakowaniu preparatu znajduje się ponad 4 kilogramy żurawiny wielkoowocowej. Owoce  pochodzą z naturalnych upraw w Ameryce Północnej, nie są modyfikowane genetycznie.
  • Ze względu na naturalne składniki, Urinal® Intensiv może być stosowany również przez przyszłe mamy i kobiety karmiące (o ile lekarz nie zaleci inaczej).

„Należy podkreślić, iż preparaty zawierające żurawinę nie wpływają negatywnie na organizm w odróżnieniu do środków syntetycznych, również dostępnych bez recepty i stosowanych w celach profilaktyki ZUM. Należy również podkreślić, że środki syntetyczne, działając nieselektywnie, niszczą florę fizjologiczną organizmu i ułatwiają dominację flory patogennej. Preparaty z żurawiny działają selektywnie i mogą być bezpiecznie stosowane również przez kobiety ciężarne, dzieci i osoby starsze”**.

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie do krótkotrwałego stosowania (zazwyczaj 5 dni). Jedno opakowanie powinno wystarczyć na dwie sytuacje kryzysowe.

Cena: 10 tabletek – około 20 zł

Teraz preparat dostępny także w nowym, ekonomicznym opakowaniu: 20 tabletek – około 31 zł – to oszczędność aż do 25%!

* Urinal® Intensiv zawiera 36 mg PAC A w jednej tabletce.

**„Profilaktyka zakażeń układu moczowego” - dr hab. n. med. Jacek Zamłyński, dr  n. med. Ewa Horzelska

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy