Sypialnia – niezbędne elementy we wnętrzu
Królestwem każdego domu jest sypialnia. Prywatny azyl, strefa relaksu i harmonii – czyli najważniejsze, a jednocześnie najbardziej intymne miejsce, które jest sercem naszej przestrzeni. Amerykańscy psychologowie stwierdzili, że wygląd sypialni wiele mówi o cechach charakteru właściciela.i Jak urządzić ten wyjątkowy pokój, by spełniał nasze oczekiwania w zakresie komfortu i odzwierciedlał naszą osobowość?
2013-05-07, 13:02

Niekwestionowanym bohaterem sypialni jest łóżko, które powinno zapewnić spokojny sen i wypoczynek. Pierwszym krokiem do aranżacji wnętrza jest właśnie jego wybór, bowiem determinuje ono wygląd całego pomieszczenia. Nie jest to zwykły mebel sypialniany, ponieważ od jego wygody zależy jakość snu i spędzonego w nim czasu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka? Komfort i wygoda to priorytet, ale równie istotny jest materiał, z jakiego będzie wykonane. Naturalne, najwyższej, jakości surowce takie jak drewno i skóra, są synonimem elegancji i jakości. Wezgłowie łóżka może być także zbudowane z drewna, tkaniny obiciowej czy materiałów syntetycznych, w zależności od preferencji estetycznych i funkcjonalnych właściciela. Warto zwrócić uwagę, aby kształt ramy łóżka był bezpieczny w użytkowaniu – przyjazne są formy zaoblone i organiczne. Warto pomyśleć także o walorach czysto użytkowych – niektóre produkty posiadają dodatkową zaletę – wbudowany pojemnik na pościel. To wygodne i ciekawe rozwiązanie, pozwala lepiej organizować przestrzeń.

„Sypialnia to pomieszczenie, które zasługuje na szczególną uwagę. Aby zapewnić użytkownikom komfortowe użytkowanie, w sypialniach Woodways dbamy o połączenie pięknego wzornictwa i funkcjonalności oraz gwarantujemy wysoką jakość i bezpieczeństwo zastosowanych form i materiałów” – powiedziała Julitta Maciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

Kiedy podejmiemy decyzję o zakupie łóżka, przychodzi czas na dobranie odpowiedniego materaca. Komfort snu ma wpływ na jakość naszego życia – poświęćmy zatem, wystarczająco dużo czasu na jego wybór. Oferta jest bogata – możemy wybierać spośród różnorodnych materaców sprężynowych odpornych na odkształcenia, które zapewnią dobre podparcie dla kręgosłupa, natomiast te wypełnione termoelastyczną pianką dostosowują się do kształtu ciała pod wpływem ciepła. Pokrowce z nowoczesnych, „oddychających” materiałów mogą być wzbogacone np. jonami srebra, które mają działanie antybakteryjne. Elektryczna regulacja stelaża sprawi, że idealnie dopasuje położenie materaca do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

Sypialnia to jednak nie tylko łóżko, ważne są także meble służące do przechowywania: stoliki nocne, komody i szafy. Jeśli nie mamy oddzielnej garderoby, warto wyposażyć sypialnię w jak największą szafę. Dobrze zaplanowana pomieści ubrania i buty, ale także ręczniki, pościel i inne rzadziej używane przedmioty. Marka Woodways proponuje szafy 2-, 3- i 4–drzwiowe. Niezależnie od wystroju, na jaki się decydujemy, stoliki nocne i komody są niezbędne w każdej sypialni. Wyjątkowego charakteru doda również stylowa toaletka np. z linii Harmony, do której można wybrać wiszące lustro w komplecie. Takie rozwiązanie posiada jeszcze jedną zaletę – optycznie modeluje i powiększa przestrzeń.

Gdy nie mamy pewności czy wybrane elementy układają się w spójną całość, warto kupować meble z jednej kolekcji. Sypialnia zyska na indywidualnym charakterze, gdy wzbogacimy wnętrze o nietuzinkowe dodatki. To właśnie osobiste drobiazgi, pamiątki i zdjęcia budują wyjątkowość naszego prywatnego azylu.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy