400 tysięcy paczek przemycanych papierosów między paletami
W środę (24 kwietnia) w nocy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 41-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego twierdził, że wiezie z Łotwy do Belgii transport drewnianych palet. To samo wynikało z przedstawionych celnikom do kontroli dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić, czy mężczyzna mówi prawdę i skierowali jego pojazd do prześwietlenia promieniami RTG.
2013-04-25, 11:55
Nielegalny transport blisko 400 tysięcy paczek papierosów o wartości 4 milionów złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Kontrabanda ukryta była w polskiej ciężarówce, w ładunku drewnianych palet.

Ponieważ obraz na monitorze urządzenia wskazał, że w naczepie oprócz palet może znajdować się coś więcej, celnicy podjęli decyzję o szczegółowej rewizji ciężarówki. Po chwili okazało się, że palety znajdowały się jedynie w tylnej części naczepy. Za nimi funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli kartony wypakowane papierosami. W sumie w polskiej ciężarówce ukrytych było blisko 400 tysięcy paczek papierosów nieoznaczonych żadnymi banderolami. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy to ok. 4 miliony złotych.

Podlascy celnicy wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, rekwirując nielegalny towar oraz służącą do przewozu kontrabandy ciężarówkę. Za przemyt tak dużej ilości papierosów zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej zatrzymali już ponad 2,5 miliona paczek nielegalnych papierosów.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy