100 zespołów studenckich z ponad 110 uniwersytetów w drugim etapie konkursu Schneider Electric Go Green in the City 2013
Firma Schneider Electric ogłosiła listę 100 zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu trzeciej edycji innowacyjnego konkursu Go Green in the City, w którym udział biorą studenci z 19 krajów świata. Najlepsi spośród 1424 uczestników, z ponad 110 uczelni otrzymają teraz szansę dalszego rozwinięcia swojego pomysłu pod okiem mentora reprezentującego Schneider Electric.
2013-04-15, 18:19

W tegorocznej edycji Go Green in the City otrzymano 712 aplikacji zgłoszeniowych. 36% pochodziło z Indii, 11% z Chin, a nowi członkowie – kraje Azji Wschodniej nadesłali 25% zgłoszeń.

Do drugiego etapu konkursu zostało wybranych 100 najlepszych drużyn. Studenci będą mieli 5 tygodni na rozwinięcie swoich koncepcji pod skrzydłami, przydzielonego przez Schneider Electric mentora. Specjaliści pomogą uczestnikom konkursu rozwijać projekty w taki sposób, by te znalazły zastosowanie w branży i na rynku. Z punktu widzenia pracodawcy, współpraca między ekspertami, a uczestnikami konkursu jest bardzo istotna, ponieważ już na etapie kwalifikacji pokazuje studentom mechanizmy pracy w Schneider Electric. To nie tylko świetna okazja do nauki, poznania kultury pracy w firmie i jej idei, ale również do nawiązania znajomości z obecnymi już pracownikami.

W rozpoczynającym się 20 maja trzecim etapie, wyłonionych zostanie 25 zespołów. Dwudniowy finał odbędzie się w siedzibie głównej Schneider Electric we Francji w dniach 27 i 28 czerwca. Zwycięski zespół wybrany zostanie poprzez werdykt jury, w którego skład wchodzą przedstawiciele Schneider Electric, oraz pracowników Grupy, którzy kibicując swojemu projektowi będą mogli oddawać głosy przez internet.

Zwycięski zespół, wygra podróż przez trzy kontynenty, podczas której będzie zwiedzać zakłady Grupy, rozmawiać z pracownikami oraz kierownictwem wyższego szczebla. Ponadto, laureaci konkursu otrzymają propozycję pracy,  w Schneider Electric.

Więcej informacji na www.gogreeninthecity.com

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy