Infografika: czy użytkownicy właściwie chronią swoje komputery?
Większość ludzi obecnie używa kilku różnych urządzeń cyfrowych - komputerów PC, smartfonów i tabletów - z których wszystkie posiadają dostęp do internetu. Jednak nie wszystkie te urządzenia są w równym stopniu chronione przez użytkowników, szczególnie gdy posiadają oni kilka komputerów.
2013-04-09, 11:30

Pozostawienie pojedynczego komputera bez ochrony wystarcza, aby w strukturze zabezpieczeń sieci powstała luka, która naraża na niebezpieczeństwo pozostałe urządzenia i poufne dane.

Eksponowanie komputera na potencjalne zagrożenia jest niepotrzebnym ryzykiem. Firma Kaspersky Lab zapytała swoich fanów na Facebooku na całym świecie, jak dużo komputerów zdarza im się pozostawiać bez ochrony. Odpowiedzi były różne w zależności od kraju, wskazując Brazylijczyków jako posiadaczy największej liczby niechronionych komputerów, natomiast Japończyków, Niemców i Polaków jako użytkowników najbardziej dbających o ochronę komputerów.

Fani Kaspersky Lab z Polski wykazali się dużą świadomością w sferze bezpieczeństwa IT i - jak widać z wykresu - traktują ochronę swoich komputerów z należytą powagą.

Infografika w pełnej rozdzielczości jest dostępna na stronie http://www.kaspersky.pl/images/news/klp_infografika_dylemat_ochrony_PC.jpg

Informację oraz infografikę można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy