Ceresit CM 22 – nowy wysokoelastyczny klej do płyt XXL
Marka Ceresit wprowadziła do swojej oferty nowy klej do płytek wielkoformatowych CM 22. Produkt, ze względu na swoją doskonałą przyczepność, elastyczność orazgrubowarstwowość (do 20mm), jest odpowiedni do układania płytek na najtrudniejszych podłożach, m.in. ogrzewaniu podłogowym, elewacjach, tarasach i balkonach, a także w nieckach basenowych i technologicznych zbiornikach na wodę.
2013-04-08, 10:17

Dobór kleju do płytek w miejscach narażonych na duże odkształcenia podłoża (balkony, tarasy) jest bardzo istotny. Zastosowanie źle dobranej zaprawy bardzo często prowadzi do odspojenia płytek od podłoża i w efekcie do kosztownych remontów. Aby uniknąć takiej sytuacji zaleca się stosowanie klejów wysokoelastycznych, które dodatkowo gwarantują doskonały rozpływ pod płytką. Do tego grona możemy zaliczyć nowy klej Ceresit CM 22 „Mega Format Flexible”, osiągający prawie całkowity rozpływ pod płytką, nawet do 95% pełnego pokrycia.

CM 22 spełnia normę techniczną C2TES1, co oznacza, że posiada bardzo wysoką przyczepność do podłoża (C2). Klej nie spływa z powierzchni pionowych nawet przy zastosowaniu bardzo dużych i ciężkich płyt (T), posiada również długi czas otwarty, umożliwiający korektę położenia przyklejonej płytki (E). Co ważne, jest on w pełni elastyczny i odporny na odkształcenia podłoża, nawet do 5mm (S1).

CM 22 to kolejny dostępny produkt marki Ceresit z szerokiej gamy zaawansowanych i wysokoelastycznych klejów do płytek (CM 16, CM 17). Jego parametry powodują, że przeznaczony jest do układania wielkoformatowych płyt na najtrudniejszych powierzchniach. Z powodzeniem można go wykorzystać w miejscach narażonych na intensywny ruch oraz obciążenia użytkowe, takich jak: ciągi komunikacyjne, szkoły, markety, sklepy, hale itp. Nowy klej Ceresit znajdzie również zastosowanie przy aplikacji na elastyczne hydroizolacje (zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne), płyty OSB oraz płyty gipsowo-kartonowe.

Klej Ceresit CM 22 posiada doskonale parametry robocze, łatwo się rozrabia (jest w 100% homogeniczną, jednorodną masą), doskonale aplikuje na powierzchnię, co sprawia, że po każdorazowym przeciągnięciu kleju pacą czynność ta staje się łatwiejsza. Poza tym istnieje możliwość dostosowania konsystencji CM 22 w zależności od miejsca aplikacji (ok. 6,8 - 8,8 litra wody na 20 kg zaprawy), co czyni go jednym z najbardziej uniwersalnych elastycznych klejów dostępnych na polskim rynku. Dzięki osiągnięciu wysokiej stabilności na pacy, można go bez problemu położyć w narożach ścian czy połączeniach ścian z posadzką. Cechą wyróżniającą CM 22 od innych klejów jest również brak tzw. „efektu zapadania płytki” pod własnym ciężarem, nawet przy klejeniu bardzo dużych i ciężkich płyt. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że formulacja kleju CM 22 jest ekologiczna, co potwierdzają międzynarodowe normy m.in. EC 1.

Nowy produkt można stosować zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów, w temperaturze od +50C do +250C. Dostępny jest w dwóch gramaturach – 5 kg i 20 kg w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju. Pełna lista znajduje się pod adresem: http://www.ceresit.pl/kontakt/lista-punktow-sprzedazy

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy