Wizualna symfonia z Kraju Kwitnącej Wiśni – Fotolia przedstawia czwarty projekt TEN
Czwartym artystą, który zaprezentuje swoją pracę w ramach projektu TEN by Fotolia będzie Marumiyan z Japonii. Plik PSD z jego projektem będzie dostępny do darmowego pobrania od środy 10 kwietnia, przez kolejne 24 godziny.
2013-04-05, 11:26

Drugi Sezon Kolekcji TEN Fotolii zabiera użytkowników internetu w wirtualną podróż dookoła świata, w której przewodnikami są światowej klasy artyści. Co miesiąc, przez cały rok, jeden artysta będzie prezentował swoją kreatywność i umiejętności. Tym razem pracę pod angielskim tytułem ON przedstawi japoński twórca Marumiyan. Pliki PSD z pracami pierwszych trzech artystów – Gustavo Brigante, Soonguy Gwona i Adhemasa Batisty zostały pobrane ponad 75 tys. razy.

Muzyka jest jego muzą

Marumiyan czerpie inspirację z muzyki: Uwielbiam malować dźwięki. Nawet jego pseudonim artystyczny inspirowany jest muzyką. Absolwent szkoły Kyushu Sangyo School of Fine Arts szybko został zauważony przez międzynarodowe magazyny poświęcone sztuce i designowi jak: Juxtapoz, New Web Pic czy Artskills. Dzięki umiejętnościom wykraczającym poza jego młody wiek, ten 27 latek z Japonii, uczestniczył już w kilkunastu wystawach i międzynarodowych kolektywach artystycznych, a także opublikował książkę „Photoshop and Illustrator Artworks”. Artysta dostarczył także oprawę wizualną do jednego z największych festiwali na żywo w Japonii – Minami Wheel.

Marumiyan jest freelancerem: łatwiej jest tworzyć swój własny, niepowtarzalny styl – mówi. Jego styl jest bardzo dekoracyjny – często wykorzystuje motywy kwiatów, zwierząt i kobiet, żeby wzbogacić swoje dzieła. Jego prace odzwierciedlają naturalną elegancję, dzięki czemu mógł pracować dla takich klientów jak: Wacom, Panasonic oraz NTT Docomo.

Artysta z duszą

Urodzony w Fukuoka w Japonii, gdzie wciąż mieszka, Marumiyan od dziecka otoczony był sztuką w różnych formach, którą interesował się jego ojciec. Domowa biblioteka pełna była książek poświeconych sztuce, a rodzinne wyjścia często obejmowały muzea i galerie. Jak sam twierdzi, proces kreatywny jest częścią duszy artysty: Uwielbiam sam proces tworzenia sztuki, nawet bardziej niż jego efekt – czyli skończone dzieło. Często zaczyna ogarniać mnie znudzenie, jak tylko praca jest na finiszu – podkreśla artysta. Marumiyan wykorzystuje technikę kolażu, żeby lepiej połączyć zdjęcia i malarstwo, znaleźć równowagę pomiędzy nimi, a następnie sprawnie manipulować kolorami. Jego prace prezentowane są w różnych mediach i formatach – od plakatów, broszur czy stron internetowych, aż do okładek płyt CD. Dla Marumiyana najważniejsza jest sama radość tworzenia, forma to sprawa drugorzędna.

W projekcie TEN Marumiyan pokazuje japońską elegancję i styl

Zdecydowałem się wziąć udział w projekcie TEN ponieważ uważam, że jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Stwierdziłem, że dzięki wykorzystaniu obrazów z Fotolii moje fotomontaże mogą stać się jeszcze bardziej wyrafinowane i ciekawe. Zdjęcia dodają dziełom mocy i wyrazu. Będąc nauczycielem projektowania graficznego doceniam również aspekt edukacyjny i pedagogiczny projektu – wyjaśnia. Jego projekt do Kolekcji TEN2, zatytułowany ON, powstał wokół będącego ikoną Japonii drzewa bonsai i głównego tematu zainteresowań artysty – dźwięków. Uzupełniona głośnikami, kablami i wzmacniaczami wizualna symfonia Marumiyana jest obrazem, który trzeba zobaczyć i usłyszeć.

W Japonii powstały również dwa filmy, z napisami w 12 językach, prezentujące jego otoczenie i techniki pracy. Pierwszy z nich, obrazujący codzienność Marumiyana, będzie dostępny na dedykowanej stronie TEN na Facebook od 5 kwietnia. Drugie wideo na temat techniki pracy artysty będzie dostępne w dzień inauguracji pracy, 10 kwietnia na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.

Plik .PSD z pracą Marumiyana będzie dostępny za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 10 kwietnia 2013 roku o godz. 10.00.

O projekcie TEN Fotolia

Kolekcja TEN to edukacyjna inicjatywa, która powstała przy współpracy Fotolii z dwoma wspólnotami graficznymi – Wisibility i Amkashop. Przez kolejnych 10 miesięcy użytkownicy internetu mogą pobrać za darmo, przez 24 godziny od momentu publikacji, plik .PSD z pracą jednego z 10 światowej sławy artystów cyfrowych, które powstały na bazie zdjęć z Fotolii. Użytkownicy internetu w każdym kolejnym miesiącu trwania projektu będą mieli dostęp do pliku .PSD, w którym będzie można zobaczyć wszystkie warstwy i wykorzystane techniki. Projekt TEN wspierają międzynarodowi partnerzy Adobe i Wacom, a także lokalni Wilogo, EIZO, Ilford, Eduweb.pl oraz Digart.pl. Twórcami drugiej edycji projektu jest 10 uznanych międzynarodowo artystów, z takich państw jak: Argentyna, Brazylia, Korea, Japonia, Rosja, Polska, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i Niemcy.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy