Medycyna w chmurze
Cloud4med.pl to nowy serwis blogowy całkowicie poświęcony zagadnieniom związanym z wykorzystaniem chmury w ochronie naszego zdrowia. Mobilność, dedykowane aplikacje, bezpieczeństwo, dane wrażliwe, kierunki rozwoju e-medycyny – to wszystko znajdziecie na cloud4med.pl. To serwis w całości skoncentrowany na nowej definicji usług medycznych budowanych w oparciu o nieograniczone możliwości cloud computing.
2013-04-03, 12:25

Chmura obliczeniowa (Cloud Computing) to w ostatnim czasie jedno z bardziej popularnych pojęć związanych z opisem zachodzących zmian w internecie. Serwis cloud4med to pierwsze miejsce w sieci, które w całości skupia się na zagadnieniach chmury i jej możliwościach w medycynie i to zarówno od strony lekarzy jak i pacjentów. Profesjonalne oprogramowanie dla szpitali, dedykowane rozwiązania dla lekarzy i specjalne mobilne aplikacje dla pacjentów - o tym wszystkim przeczytacie na cloud4med.pl

Tak naprawdę kwestia zdrowia dotyczy nas wszystkich i w naszym serwisie staramy się właśnie pokazać jak nowoczesne rozwiązania informatyczne ułatwiają pracę lekarzom i jak pomagają pacjentom – mówi Łukasz Feldman, współtwórca serwisu cloud4med – Wydaje się, że niewiele jest dziedzin życia w których zastosowanie chmury może mieć tak praktyczny i konkretny wymiar jak właśnie w e-medycynie. Badanie serca, kontrola określonych parametrów ciała, analizy zmian, przypominanie o badaniach, historia choroby dostępna zawsze i dla każdego specjalisty to już nie science-fiction. Wiele z tych rozwiązań jest już dostępnych i o nich piszemy na cloud4med.

Serwis zadebiutował w sieci pod koniec lutego i przez ponad miesiąc udało się twórcom zdobyć zainteresowanie ponad 800 osób na facebooku, a także pozyskać dwóch piszących na stałe blogerów. Celem cloud4med jest bycie miejscem, w którym prowadzona jest dyskusja na temat e-medycyny i jej rozwoju, chce skupiać wszystkich, dla których te zagadnienia są nie tylko przedmiotem zainteresowania, ale którzy twierdzą, że zachodzące zmiany są nie tylko konieczne ale i nieuniknione, szczególnie w przypadku polskiej ochrony zdrowia.

W najnowszym wpisie cloud4med podejmuje dyskusje z Richardem Stallmanem, dla wielu guru Internetu, który nie jest zwolennikiem chmury. Czy Richard Stallman się myli?

INFORMACJA PRASOWA CLOUD4MED

Biuro prasowe CLOUD4MED - press@cloud4med.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy