Winkowska najlepsza w zawodach Pucharu Świata
Mistrzyni Świata w Kitesurfingu zwyciężyła w pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu PKRA World Tour, które zakończyły się wczoraj w Maroku.
2013-03-25, 15:38

Karolina Winkowska jeszcze na dobre nie nacieszyła się swoim zwycięstwem w Pucharze Świata w Kitesurfingu w 2012 roku (PKRA World Tour) i tytułem Mistrzyni Świata, a już nadszedł początek kolejnego sezonu zmagań.

Podobnie jak w ubiegłym roku cykl zawodów rozpoczęła impreza w marokańskiej miejscowości Dakhla. Na starcie pojawiło się 75 zawodników i zawodniczek z całego świata, w tym wielu młodych kitesurferów i kitesurferek, którzy prezentują bardzo wysoki poziom. Jak podkreślają komentatorzy, walka o najwyższe miejsca na podium rozgrywa się co prawda pomiędzy liderami rankingów z minionych lat, ale w ciągu sezonu w czołówce pojawić się mogą nowe, nieznane dotąd nazwiska.

Reprezentująca team burn Winkowska, wygrywając w obu eliminacjach zawodów w Maroku, pokazała jednak, że nie ma zamiaru ułatwiać im zadania. Było to już czwarte z rzędu zwycięstwo Polki w rywalizacji na najwyższym światowym poziomie, co jest bez wątpienia potwierdzeniem jej doskonałej formy.

„Bardzo się cieszę, że zwyciężyłam w pierwszych w tym sezonie zawodach. Nie wiedziałam do końca czego spodziewać się po pozostałych dziewczynach. Wszystkie  ostro trenowały w ciągu zimy i miałam nadzieję, że ja także wystarczająco podniosłam swój poziom” - powiedziała reprezentantka Polski.

W dniach 20 - 25 kwietnia Karolina wystartuje w kolejnych zawodach PKRA World Tour, które rozegrane zostaną w pobliżu francuskiej miejscowości Leucate (Mondial du Vent). Potem czekają ją imprezy w Meksyku, Turcji, Włoszech, Niemczech, na hiszpańskiej Fuertaventurze i w Egipcie. Na potwierdzenie czeka także 5 innych imprez na całym świecie, zapowiada się zatem bardzo intensywny sezon dla naszej Mistrzyni Świata.

Burn

Napój energetyzujący Burn dostarcza siłę i energię tym, którzy idą przez życie pozostawiając po sobie ślad. Marka wspiera ciekawe pomysły i kreatywne koncepcje ludzi, którzy pielęgnują w sobie prawdziwą pasję.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy