Polaków strefa komfortu
Stabilna sytuacja rodzinna i finansowa, tak Polacy w większości postrzegają swoją strefę komfortu. Równocześnie obawiamy się zmian, upatrując ich źródła głownie w negatywnych doświadczeniach – wynika z ankiety* przeprowadzonej przez organizatorów konferencji TEDxWarsaw 2013 r. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Poke The Comfort Zone” odbędzie się 21 marca w Warszawie.
2013-03-20, 16:07

„Strefa komfortu to psychologiczna strefa bezpieczeństwa – obszar życia, w którym czujemy się dobrze, np. rodzina, grono znajomych, nasza praca, wartości, wiedza, etc. Budujemy ją od urodzenia i całe życie ewoluuje ona wraz z nami. Dlatego wszelkie zmiany w dowolnym z obszarów powodują dyskomfort oraz wewnętrzny opór, ograniczając możliwości naszego rozwoju. Tegoroczna edycja TEDxWarsaw jest organizowana pod hasłem Poke The Comfort Zone. Wraz z zaproszonymi prelegentami chcemy udowodnić słuchaczom, że idee oraz wyzwania mogą inspirować nas do zerwania z rutyną i podjęcia konstruktywnych działań, umożliwiających samorealizację w nowych obszarach życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego”

– mówi Małgorzata Minta, rzecznik prasowy oraz jeden z organizatorów TEDxWarsaw 2013.

Z ankiety przeprowadzonej przez organizatorów TEDxWarsaw wynika, że Polacy w większości (67 proc.) postrzegają strefę komfortu w kontekście stabilności życia codziennego. Blisko co trzeci z respondentów (32 proc.) wskazał jako główne źródło poczucia bezpieczeństwa stabilną sytuację rodzinną, co czwarty (25 proc.) stabilną sytuację finansową, a tylko dla 9 proc. ankietowanych najważniejsza była stabilna sytuacja zawodowa.

Równocześnie obawiamy się zmian w naszej strefie komfortu. Większość respondentów (39 proc.) upatruje ich źródła głownie w negatywnych doświadczeniach. Warto jednak podkreślić, że duża część ankietowany deklaruje otwartość na nowe wyzwania oraz inspirujące idee. Takie odpowiedzi wskazało odpowiednio 29 proc. i 15 proc. osób.

Wyniki ankiety potwierdziła również sonda uliczna: https://vimeo.com/62164295

TEDxWarsaw 2013 odbędzie się 21 marca br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. Informacje o prelegentach można pobrać ze strony tedxwarsaw.com/speakers.

Wszyscy zainteresowani śledzeniem TEDxWarsaw 2013 na żywo będą mogli oglądać transmisję wystąpień w Internecie na stronie www.tedxwarsaw.com. Ponadto, po zakończeniu konferencji materiały wideo zostaną na stałe udostępnione w sieci.

TEDxWarsaw 2013 jest objęty patronatem redakcyjnym Gazety Wyborczej, wyborcza.pl, magazynu Coaching oraz kwartalnika Nowe Media.

Partnerem merytorycznym jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Sponsorami TEDxWarsaw 2013 są: TRANS TECH, audioteka.pl, Billennium, WHO ELSE.

Organizację eventu wspierają firmy: EM LAB, StreamOnline, Multikino, WALK, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Black Rabbit, Co To To Je?, EL TORO, AudiofrIQ, Laboratorium EE, Gmina Konopnica, Nałęczowianka, Nestlé Waters.

Więcej informacji na temat TEDxWarsaw 2013 można znaleźć na stronie www.tedxwarsaw.com oraz portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

* Ankieta online przeprowadzona w dniach 15-18 marca 2013 r.

 

O TEDxWarsaw

TEDxWarsaw jest wydarzeniem organizowanym niezależnie pod marką TED, dającym możliwość lokalnej społeczności do wspólnej analizy i dyskusji na temat przedstawionych zagadnień obejmujących szeroką tematykę idei uznanych za warte popularyzowania. Spotkania TEDx odbywają się na całym świecie. Pierwsze spotkanie TEDxWarsaw odbyło się w 2010 r. Na całym świecie odbyło się do dzisiaj około 6 tys. konferencji TEDx.

O TED

TED jest niezależną organizacją społeczną poświęconą popularyzacji idei wartych szerzenia. Pod marką TED organizowane są interdyscyplinarne konferencje odbywające się co roku w Kalifornii. Pierwsza konferencja TED odbyła się w 1984 r. i skupia przedstawicieli trzech ważnych dziedzin życia: technologii, rozrywki oraz projektowania (tak powstał akronim – Technology, Entertainment, Design). Osoby te łączy chęć przekazania innym wiedzy o swoich przełomowych pomysłach i najnowszych osiągnięciach.

Konferencje gromadzą przedstawicieli niemal wszystkich obszarów ludzkiej działalności. Wśród prelegentów, których wystąpień mieli okazję wysłuchać uczestnicy TED znaleźli się m.in.: Sir Richard Branson (przedsiębiorca), Bill Gates (założyciel firmy Microsoft), Frank Gehry (architekt), Jane Goodall (prymatolog i antropolog), Stephen Hawking (fizyk i astrofizyk), Raymond Kurzweil (futurolog), Nelson Mandela (polityk), a także Larry Page i Sergiej Brin (założyciele firmy Google). Wybrane wystąpienia są dostępne na TED.com.

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy