PZU innowacyjnie promuje w GG bezpieczną jazdę
Użytkownicy najnowszej wersji komunikatora GG mogą sprawdzić swój refleks i poznać zasady bezpiecznej jazdy dzięki specjalnej kampanii przygotowanej przez GG dla PZU.
2013-03-14, 23:15

Kampania o nazwie „Jeżdżę bezpiecznie z PZU” promuje wiedzę o bezpiecznej jeździe samochodem poprzez zabawę. Dzięki przygotowanej przez GG bezpłatnej aplikacji dostępnej w najnowszej wersji komunikatora (GG na komputer i przeglądarkę – http://www.gg.pl/info/ ), użytkownicy mogą zagrać w 4 gry i sprawdzić w nich swój refleks, umiejętność podzielności uwagi, skupienia się na kilku rzeczach równocześnie, a także swoją znajomość przepisów ruchu drogowego.

Najważniejszym wirtualnym testem jest przejazd samochodem przez miasto. Podczas przemierzania internetowych ulic należy wykonać kilka zadań, jak np. w trakcie krótkiego postoju przed przejściem dla pieszych policzyć przechodniów, czy też odpowiadać na pytania kobiety, z którą rozmawia się przez zestaw głośnomówiący. Celem gry jest zwrócenie uwagi na zjawisko „inattentional blindness”, czyli ślepoty pozauwagowej polegające na tym, że w tym samym momencie można się skupić na ograniczonej liczbie zadań. PZU chce uświadomić kierowcom, że nawet podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy ich koncentracja jest ograniczona i ma wpływ na prowadzenie samochodu.

Gry pozwalają na wspólne zdobywanie punktów w grupach do 3 osób, a rywalizacja staje się jeszcze bardziej emocjonująca także z uwagi na rankingi – grupowe i poszczególnych graczy.

PZU przygotował dla najlepszych graczy nagrody, m.in. atlasy samochodowe, a nagrodą dla najlepszej drużyny jest voucher na weekendowy kurs bezpiecznej jazdy.

Aby sprawdzić się w testach i powalczyć o nagrody, należy zainstalować w najnowszym GG bezpłatną aplikację o nazwie PZU dostępną w katalogu aplikacji komunikatora lub pod adresem www.gg.pl/#app/pzu_sa.

W działaniach promujących kampanię PZU wykorzystane zostaną banery w oknie rozmowy komunikatora, komunikat startowy oraz inne duże formaty oraz newsletter. Kampania kierowana jest do młodych kierowców z grupy 18-35 lat.

Kampania rozpocznie się 13 marca w sieci GG i trwać będzie do 10 kwietnia. Za zakup mediów odpowiedzialny jest dom mediowy ACR.

Kampania przeprowadzona będzie w komunikatorze GG i serwisach: moto.gadu-gadu.pl, otomoto.pl oraz mojeauto.pl

KONTAKT / AUTOR
Archiwum i notki ogólnodostępne
Źródło podane na dole notki prasowej.
Dane z firm zewnętrznych.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy